| croissant a întrebat:

Am facut sex neprotejat pe 17 mai (mentionez ca am luat si pastila Escapelle). In data de 24 mai trebuia sa imi vina menstruatia dar nu mi-a venit. Ma doare un sfarc. Sunt sanse sa raman insarcinata? Sa imi fac un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina, se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
In cazul tau 17 Mai + 21 zile = 7 iunie
Testul in poti face DUPA data de 7iunie.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar daca ciclul tau menstrual in ultimii ani a avut caracteristica principala de a fi regulata, fiindca numai in acel caz exista posibilitatea sa se anticipeze/determine/stabileasca data la care va porni urmatoarea sangerare menstruala, se deduce logic ca actul sexual neprotejat din data de 17 Mai, a fost intretinut cu 6 (sase) zile inainte de ultima zi a ciclului menstrual si in acest caz respectivul act sexual a avut loc in PERIOADA DE INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual. Este stabilit stiintific si medical ca in ultimele 10-11 zile ale ciclului este ABSOLUT IMPOSIBIL ca in uter sa poata sa existe un OVUL VIABIL si din acest motiv este 100% IMPOSIBIL sa se formeze sarcina chiar si in situatia in care sperma este ejaculata in vagin in fiecare zi a perioadei infertile.
Reiese ca a fost cu totul IMPOSIBIL sa ramai insarcinata si din acest motiv folosirea INCONSTIENTA a pastilei contraceptive Escapelle a reprezentat o grava/crasa IRESPONSABILITATE din partea ta. Urmarile nefaste provocate de hormonii sintetici din acea pastila nenorocita, au inceput sa se manifeste. Este cazul sa incepi sa te rogi cu scopul de a avea noroc si dereglarile hormonale sa nu fie grave/severe si sa dureze pe cat va fi posibil nu mai mult de 3-4 luni. Este cu totul INUTIL sa-ti faci teste de sarcina fiindca ar reprezenta pur si simplu alti bani aruncati in plus fata de cei dati inutil pe pastila Escapelle, bani pe care ar urma sa-i arunci direct in tomberonul de gunoi. Multa sanatate!

| anamaria82726 a răspuns:

O sa avem un nepotel

| HyperionX a răspuns:

Apucă-te și decorează camera copilului

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru HyperionX):

Frate,m-am saturat efectiv de utiliatorul asta.Intru din an in paste si cand vad numai notificari de la acest utilizator gasesc. Pune niste intrebari idioate, ma mir cum de nu i-a restrictionat conul.