| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare de care stau stresata de citeva zile.Am luat pastila escapelle si ciclu trebuia sa-mi vina pe data de 2 octombrie si acum e 7 octombrie si nu stiu ce o fi, mentionez ca am luat pastila dupa 12 ore...Am facut un test de sarcina ca arata doar o liniuta ceea ce inseamna ca nu sunt insarcinata. Fetelor cele care ati folosit escapelle voua cam cu cit v-a intirziat menstruatia? Am mare nevoie de raspunsurile voastre...

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Stai linistita ca o sa ti vina, probabil iti intarzie de la pilula

| bunica18 a răspuns:

O sa revina, insa pe viitor sa nu mai iei pilule contraceptive de nici un fel, sunt foarte periculoase pentru sanatatea ta. Asteapta momentul cind vei putea fi impreuna cu persoana aleasa si datorita careia nu vei fi obligata sa iei contraceptive ca sa poti fi fericita.

| LOkk12 a răspuns:

Din cauza pilulelor s-a format un dezechilibru hormonal, si mentruatia poate intirzia mai mult timp.pentru mai multa siguranta consulta un ginecolog...P.S. pilulele contraceptive iti afecteaza fertilitatea.ai grija ca daca le folosesti de la asa virsta e posibil sai probleme la conceperea unui copil! Good luck!