| Darius_5936 a întrebat:

De ce trebuie sa suferim atunci cand totul pare atat de frumos si viata plina de culoare?! sad

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca trebuie sa trecem si prin bune si prin rele viata pe care o avem nu e numai roz ci e si gri

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Because I got high, because I got high, because I got high ta na na na na.

| Damian a răspuns:

Ia antidepresive

| alone a răspuns:

Poate ca tr sa suferim ca sa invatam o lectie sau poate ca asta ne va ajuta mai tarziu in viata + ca suferinta grabeste maturizarea...parerea meabig grin

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Ca sa iti dai seama si sa apreciezi mai mult ceea ce ai avut pana atunci, ca alta data sa apreciezi mai mult, sa stii sa pretuesti ceea ce cu adevarat merita, mi s-a intamlpat de curand, inca nu m-am obisnuit cu ideea, dar tote trec, toate sunt construnctive, si trec dar lasa urme adanci, si e foarte greu sa te obisnuiesti cu ideea...

| Angel977 a răspuns:

Pentru ca asa e viata, cu bune si rele.

| gabriela a răspuns:

Am impresia ca totul ar fi in ordine cu o gandire pozitiva! Cum sa suferi, cand totul pare frumos si viata plina de culoare? Suferinta se datoreaza unei gandiri negative, incearca sa-ti schimbi gandire si totul va fi in cea mai mare ordine! Succes!

| Lexy ♥ a răspuns:

Probabil pentru ca de multe ori ne lasam dusi de val si avem impresia ca totul e frumos iar cand ne trezim la realitate ne dam seama ca lucrurile nu sunt chiar asa roz.

| ioandreii a răspuns:

Fiindca toti cautam placerea si nu suferinta
si suntem foarte sensibili la suferinta...
stii in fiecare placere exsista si o suferinta ex:
sa spunem ca tie iti place inghetata,
ca sa o manaci iti trebuie bani,
iar ca sa ai bani trebuie sa muncesti sa suferi.
deci orice place ascunde in spate suferinta...
dar nu toti cei ce sufera se bucura si de placere,
si nu toti cei ce se bucura iau si suferinta la pachet
... deoarece exista smecheri care fura inghetata si iau placereafara suferinta
si exista fraieri care muncesc dar li se fura ingheta ce o meritau mai sunt a treia categorie neintelesi de multi oameni;
jerfelnici, acestea muncesc si fac rost de inghetata adica aleg suferinta si daruiesc inghetata celorlati
si se bucura de bucuria altora atata de tare incat nu simt suferinta...
asta se cheama iubire...in care se topeste suferinta...
deci daca suferi e din cauza ca tu nu iubesti sau daca o faci iubesti egoist...
multa bucurie Darius

| RoCkKiD a răspuns:

Shit happens! ideea e simpla:timpul le spala pe toate, e mai greu sa iti dai seama ce sa faci in acel interval de timp.

| mirabella_1176 a răspuns:

Pentru ca viata este foarte grea si mereu te incearca... uneori iti ofera totul alteori te face sa nu ai nimic! Asta ne este scris... sa gresim pentru a invata din greseli. sa iertam pentru a fi iertati si sa iubim pentru a fii iubiti! Nu te descuraja! Toate trec iar soarele va aparea si pe strada ta!

conteaza sa nu iti pierzi speranta si increderea in tine!]

bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, piedicile in viata si greutatiile nu v-or lua sfarsit niciodata, trebuie sa nu spunem niciodata stop.sa trecem peste orice hopwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Gabriella", ai uitat sa mentionezi ca unii oameni cauta toata viata acea persoana speciala si nu o gasesc.