| InnocentSmile a întrebat:

Dc trebuie sa suferim ata in viata? dc e asa de cruda viata cu noi?

Răspuns Câştigător
| DanDannn a răspuns:

Daca ar fi cruda, poate nu ar mai trebui sa o detinem... La cate greseli facem in ea, nu o meritam!

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu viata este cruda.Ea nu asculta de logica, ea isi vede de treaba netulburata."Nu-si bate capul cu logica noastra"Chinul provine de la refuzul nostru de a o accepta si mai ales de a o intelege.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm...Viaţa nu e deloc crudă şi nu viaţa ne face să suferim, ci noi înşine. Ca să fac o comparaţie, viaţa ne pune în faţă un platou cu diferite mâncăruri. Unele arată superb, altele arată doar puţin peste comestibile. De multe ori oamenii, prin felul lor de a fi, se avântă direct asupra mâncărurilor ce arată foarte bine şi rămân profund decepţionaţi să vadă că gustul este insuportabil. Draga mea, oamenii au tot timpul de ales. Viaţa ne dă dreptul să alegem. Dacă ni se întâmplă ceva, nu putem decât să închidem ochii, să vărsăm o lacrimă şi să alegem să nu mai repetăm acea greşeală.

| MMihai a răspuns:

Este prea mult de scris!
Sunt întrebări retorice oricum!
Întrebări utile: Cum putem să ne face viața cât de cât mai frumoasă? Etc.

| noi3 a răspuns:

Nu trebuie sa suferi. simplu.

| Azazel_2358 a răspuns:

Ca se ne facem emolaughing

| InnocentSmile explică:

Atat*

| YonyWowIceman a răspuns:

Asa e data viata cu bune cu rele dar asta e oricat am incerca oricat neam tot acelasi drum vom avea

| SilviaBlur a răspuns:

"What does not kill me makes me stronger!" -> think about it!

| Here4u a răspuns:

Are mare (fffffff multa) dreptate DanDannn.

| TheLastHuman a răspuns:

Pfff. nici nu vreau sa ma gandesc. gandeste-te si tu ca va fi bine chiar daca te adancesti in suferinta. eu unul is distrus dar uite ca asa ma chinui si sper. oh go on. app gandeste-te la lucruri vesele, numai gandurile care le aduni sa raspunzi la intrebarea ta te doboara. TRY TO SMILE happyhappyhappyhappy

| Butterfly_4858 a răspuns:

Eu cred ca viata nu e cruda cu noi.din potriva! viata e frumoasa! eu nu stiu ce problema ai, insa ori ce ar fi, CAPUL SUS! se va rezolva! Se spune ca Dumnezeu ne da in viata exact atat cat noi putem duce.deci nimic nu e crud.e poate dureros, dar cu incredere si credinta totul va trece! Fii tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se pare.intotdeauna e loc de mai rau. spune doarDoamne fereste.si cand e bine, spune; Doamne-ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este asa cruda cu noi pentru ca suntem si noi cruzi cu ea.Suferinta face parte din viata si este ceva natural sa suferi.Suferinta ne formeaza caracterul.

| AndreYutzUU a răspuns:

Pentru ceilalti viata este cruda, dar pentru cei care au 7 vile 10 palate si 20 de masini, pentru ei viata nu este buna, este ca intr-un paradis.

| IsabellaMaria a răspuns:

Asa cum este dat sa fim fericiti, trebuie si sa suferim. Gandeste-te ca fiecare persoana sufera in viata, nu esti singura. Viata este frumoasa, cu bune si rele. Noi trebuie sa fim tari sa stim csa trecem peste. Orice ar fi nu iti pierde speranta happy.

| Iℓℓy a răspuns:

Sall. Daca viata e cruda cu tine inseamna ca ai una. Ar trebui sa te bucuri de ea asa cum este. Asta e sfatul meu.