| Razvan1_4095 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Dupa cat timp mor spermatozoizii de pe mana sau de pe penis?
Rog seriozitate, Multumesc!

7 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

In 12 ore daca nu te atingi de ei, in cateva secunde la contact cu sapun antibacterian

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ar trebui sa "moara" cu apa si sapun ....Si crede-ma ca sunt chiar serios. Ce motiv ai sa nu te speli imediat? ca-s tare curios.

| Razvan1_4095 explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu e vb de asta... eu te-am intrebat altceva

| Alcyon a răspuns:

Mor doar atunci cand sperma se usuca.

| Danysan a răspuns:

In mediu neprotejat -adica afara in aer -maxim 5 minute rezista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razvan,spermatozoizii au durata de viata extrem de mica daca nu se afla in mediul intern.Nici sa nu incerci sa te gandesti ca o fata poate ramane insarcinata cu spermatozoizi care au stat in mediul extern cateva minute.Este exclus.Numai bine.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Daca spermatozoizii nu stau la o temeratura rece constant, in 30 de minute mor.