| anonim1234542 a întrebat:

Cât timp trăiesc spermatozoizii pe mână după ce sperma a fost ștearsă cu șervețelul? Menționez că după asta iubitul meu mi-a introdus două degete în vagin și e posibil să fi avut spermă pe mâini. Rog seriozitate.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu degetele nu poate ramane nimeni gravida.
Iar spermatozoizii in contact cu aerul mor.

| dullcat a răspuns:

Daca sperma a fost stearsa cu servetelul ei nu mai traiesc deoarece nu mai exista lichidul specific in care se balacesc.Si acestia nu mor la contact cu aerul, ci mor atunci cand se usuca/evapora lichidul seminal.E nevoie de un mediu umed, cald cu un anumit ph etc. pentru a trai, de aceea ei supravietuiesc chiar si 5 zile doar in vagin, in alte medii nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu foarte mult, maxim 10 minute, pentru că oxigenul ii distruge, iar daca sperma a devenit transparenta, înseamnă că atunci discutam de "moartea" spermatozoizilor.
Totuși, o sa va iau puțin de urechi pentru că happyDaca faceți chestii și doamne iartă-ma vreți să evitați o sarcina, IGIENIZAȚI-VA! Serios acum
Nu vreau sa judec, însă prea de tot în ultima perioada cu unii.
Fraților, lasati-o mai moale daca nu știți ce faceți.Decat sa chinuiți niste suflete, fi-ti liniștiți.on the phone

| VoidEternal a răspuns:

Câteva minute

| vlllaaddd a răspuns:

Cum te-ai simtit cand ti-a introdus degetelele?

| Ronaldinho99999999 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Eu de obicei mă simt obosită

| Corina3434 a răspuns:

De necrezut! A luat sperma cu mana si ti-a bagat-o in pasa? Sa-i pui numele Degetel ori Degetica daca va fi fata.