| mariutza_7037 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, imi place de un baiat, el e cu mine in scoala si e cu 3 ani mai mare... mereu cind trec pe linga dinsu el se uita la mine lung si prietenele mele imi spun ca cind trec pe linga el se intoarce mereu si ma priveste, as vrea sa vb cu el, sa stiu ce se intimpla, ma tem ca imi fac sperante degeaba.De ce nu vrea sa inceapa conversatia cu mine, dati-mi please sfaturi, ca ma tem ca pierd timpul degeaba gindindu-ma la el...cum sa-mi dau seama daca ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Si eu cred ca te place dar crede ca tuh nu il placi dai si tuh semne uitate l el zambestei stai pe unde iese el in pauze si poate o sa vb cu tine:*

3 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Cred ca te place daca se uita dupa tine. Orice baiat care se uita dupa cineva nu se uita degeaba...da-ti seama daca e doar unul pervers care are numai fantezii in cap sau nu si dupa stii daca se merita. Daca nu e un pervers, e clar.e timid sau poate ca se teme si el de un refuz.incearca sa intri in vb cu el totusi :-d

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Poate ii e frica sa intre in vorba cu tine de teama sa nu-l respingi. eu zic sa iei tu atitudine si sa intri in vb cu el. daca vezi ca se uita lung la tine spune-i un simplu buna, sau ceau sai ce salut folosesti tu. cu asta el va sti ca tu ai fost atenta la el si l-ai vazut cand te-a privit si poate va prinde curaj si data viitoare te va saluta el. daca vezi ca discutia nu se poreste la un simplu ceau si el incearca sa gaseasca subiect de conversatie, ajutal. povestiti despre orice... despre un film vazut aseara, despre scoala, despre orice. si fa asa incat sa ramana sa mai povestiti. de ex spune-i ca ai nevoie de parerea cuiva pentru un film. zii si tu un film mai cunoscut si spune-i ca vrei sa-l vezi doar aca nu prea sti daca merita. spune-i c ti-ai tot intrebat prietenii si ca ei nu stiu despre el si ca ai fi incantata daca ai sti si parerea lui. daca se intampla sa nu stie filmul roagal sa iti propuna el unul.

deja stiind ca te priveste poti trage concluzia ca iai cazut bine si ii esti simpatica. de placut mai mult insa depinde de tine sa o faca. good luck!

| simiy a răspuns:

Pai daca iti place chiar asa mult poti incepe de ex cu intrebarea " am ceva pe fata sau de ce te holbezi la mine" si vezi ce reactie are