| Stelutasweet a întrebat:

Sunt intr-o situatie proasta si am nevoie disperata de sfat sad.Am 14 ani aproape 15 si trec in clasa a 9 la liceu nu am avut niciodata un prieten sau "primul sarut " si prietenele mele cam rad de mine, nu sunt asa nasoala, fostele mele colege imi spuneau mereu ca sunt cea mai draguta fata din clasa si nu erau deloc prefacute deoarece nu imi spuneau mereu in fata si nu eram intr-o relatie super buna cu ele chiar si uni baieti cu care nu ma intelegeam.le aprobau. Chestia este ca viitorul meu coleg care e super dragut X) si toate fetele il plac are prietena, s-a bagat cu ea azi crying, aveam multe sperante cu el pentru ca il placeam foarte mult. Sunt genul de fata prea copilaroasa si timida si as vrea sa ma schimb! Credeti ca e normal sa nu am prieten? Si ce as putea sa fac cu baiatul acela? Tipul e amuzant si dragut si de abia asteptam sa inceapa scoala sa il vad cateva sfaturi va rog :*. Dau funda doar va rog!

Răspuns Câştigător
| InceputulUnuiSfarsit a răspuns:

Buna. Nu-ti face atatea griji. Nu este nici o problema daca pana la varsta ta nu ai avut niciun prieten, nu esti singura. Sunt multe fete de varsta ta, chiar si mai mari care inca nu au prieten. Nu este nimic neobisnuit in asta. Nu este o rusine, ba din contra. Nu le lua in seama pe prietenele tale, sunt doar invidioase. Toate la timpul lor. Cat despre viitorul tau coleg, incearca si vorbeste cu el mai intai, ca amici ..pentru ca nu este frumos sa te bagi peste prietena lui. poate ca si el simte acelasi lucru pentru tine. Ai rabdare pana ce doi se despart, apoi impartaseste-i sentimentele tale. Ce ai de pierdut daca incerci? kiss Lasa timiditatea la o parte, ce o fi, o fi! Mai bine sa regreti ca ai increcat, decat ca nu. Bafta si pupici!kiss

3 răspunsuri:
| Amaryllis a răspuns:

Eu am avut primul sarut in clasa a 9a...deci nu e mare lucru. Toate la timpul lor, decat sa le grabesti ritmul si apoi sa iti para rau mai bine astepti baiatul potrivit. E timp, ai o viață întreagă înainte. Mai bine să incepi mai târziu cu baietii, cand o să fii mai coaptă la minte. Si cât despre prietenele tale: de ce râd? Înseamnă că nu îți sunt prietene. Multă bafta:*

| eurynomus a răspuns:

Daca vrei sfaturi klumea nu in batjocora intra pe idul meu: eurynomus3free si o sa te ajut atat cat pot

| Stelutasweet explică (pentru eurynomus):

Ok mai astept cateva raspunsuri si apoi am sa apelez si la asta happy