| Andrei9716 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Iubitei mele i-a venit ciclul la începutul lunii iulie cam pe 9 10 Iulie iar apoi am continuat să avem acte sexuale cu finalizare înăuntru! Poate rămâne însărcinată și să aibă simptome in August? Ma contrazic cu mama ei si de aceea intreb

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care actualul ciclul menstrual a inceput in data de 9 sau 10 Iulie, si daca de regula ciclul este catusi decat regulat si are mereu lungimea cuprinsa intre 27-31 de zile, atunci zilele apartinatoare asa numitei perioade fertile au putut fi situate cu incepere in 18-19.07 pana in 27-28.07. Daca in toate zilele care au fost situate in aceasta perioada cuprinsa intre 18 si 28 ati intretinut zilnic cel putin 1 act sexual si acesta s-a terminat cu ejacularea spermei in vagin de fiecare data, sansele de a se fi format o sarcina sunt evidente si aproape sigure. In luna August poate sa apara numai un SINGUR/UNIC ''simptom de sarcina'' si anume lipsa simptomelor premenstruale si cel mai evident asa zis ''simptom'' si anume NEINCEPERA menstruatiei la data la care ar fi urmat sa inceapa sangerarea in cazul in care ati fi intretinut sex protejat. Succes si sa auzim de bine. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nici o metodă contraceptivă - nici cea a calendarului - nu e sută la sută sigură deci da, ar putea fi însărcinată. Felicitări sau nu?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca faceti sex in fiecare zi creste probabilitatea de a avea un baiat.

| UtilizatorNeidentificat30 a răspuns:

Da, sincera sa fiu si eu am facut asta, si a dat drumu de 7 ori si nu am ramas totusi, si mai eram si fertile, deci funda?

| PandaGirl78 a răspuns:

Dacă iubita ta era în perioada fertilă şi ai ejaculat în vaginul ei, şansele să fie însărcinată sunt de aproape 100%. Totuşi, nu ai precizat vârsta voastră şi nici regularitatea menstruaţiei sale. Ar fii totuşi de preferat un test de sarcină aproximativ la 21 de zile de la ULTIMUL act cu finalizare în vagin. Majoritatea testelor se fac cu "prima urină"/"cea de dimineaţă". Mai multe detalii despre folosirea unui test de sarcină: https://m.ele.ro/mamici/sarcina/testul-de-sarcina-ghid-de-utilizare-23572

| Andrei9716 explică (pentru PandaGirl78):

Noi avem acte sexuale in aproape in fiecare zi! Si de fiecare dată cu finalizare înăuntru! Eu am 21 ea are 22!

| PandaGirl78 a răspuns (pentru Andrei9716):

Aşteptaţi până trebuie să-i vină menstruația. Dacă nu îi vine şi dacă ați făcut testul, puteți merge la ginecolog.