| Keed13456hib8hvh a întrebat:

Am si eu o intrebare Mama poate sa mai daca copii daca este obeza (120kg)?
Motivati raspunsul.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic DA. Practic/in realitate posibilitatea de a procrea este mult diminuata. De regula femeile supraponderale si cu atat mai mult cele care sunt afectate de obezitate, au ciclul menstrual de obicei foarte dereglat si din acest motiv nu se mai produce ovulatia sau se produce foarte rar. In astfel de situatii sansele de a intretine un contact sexual exact in perioada fertila sau in momentul producerii ovulatiei devin foarte/extrem de mici. Insa nu este exclusa posibilitatea in cazul in care intretine contacte sexuale frecvente (foarte des) si intotdeauna sperma este ejaculata in vagin. Totul se reduce la intretinerea a cat mai multe contacte sexuale pentru a mari pecat posibil....sansele. Sanatate!

| kavasaki99 a răspuns:

Poftim?

| BB4Eva a răspuns:

Da, poate, pentru ca tot femeie este laughing). Totusi daca e la menopauza n-are sanse.

| UberOrgasm a răspuns:

Daaaa

| suceavavaslui a răspuns:

G = m * g, are cam 1177, 2 newton pe pamant. Pamantul n-o lasa