| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o întrebare, mi-am început viata sexuala acum vreo 3 luni, nu prea am experiență într-ale reproducerii.
Am o relație cu o fata de vreo 11 luni si nu am reusit niciodata sa-i ofer un orgasm.Ea mereu imi spune ca e vina ei ca nu se poate termina, simte ca ii vine sa se termine dar nu poate. Nu îmi dau seama ce sa fac, mereu facem preludiu, care dureaza destul de mult, încerc sa o fac sa se relaxeze...dar degeaba, oricât as incerca nu pot reusi sa-i ofer un orgasm, de orice fel.
Îmi puteți spune cum as putea proceda? Si as dori sa stiu daca exista o problema de genul le fete, sa nu se poata termina.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GirlOnline81 a răspuns:

Ajut-o să se relaxeze și discutați. Întreab-o mereu ce-i place, în ce poziție, dacă-i place mai adânc sau nu, mai repede sau mai încet, etc. Prin aceste lucruri o să se relaxeze și o să scape de inhibiții și până la urmă o să ajungă la orgasm. De asemenea, sunt multe femei pentru care este foarte greu să atingă un orgasm în urma penetrării vaginale, încearcă să-i produci unul prin stimularea clitorisului pentru că e mult mai ușor de atins. Încearcă cu mâna sau oral. La oral te sfătuiesc să o întrebi după primele dăți cam cum îi place dar să fii și atent la semnele corpului ei. Întreab-o dacă dorește să pui mai multă presiune cu limba pe clitoris sau dacă apeși cumva prea tare, întreab-o despre ce fel de mișcări preferă, ce fel de ritm, unele preferă mai repede unele mai încet etc.
Ce vreau să spun, în principal, e că trebuie să înveți ce-i place și, implicit, să înveți cum să-i oferi un orgasm de fiecare dată.
Corpul unei femei funcționează foarte diferit de al nostru. Femeile simt mai multă plăcere în timpul sexului pentru că au mai multe terminații nervoase însă le este și mult mai greu să atingă orgasmul. Faptul că majoritatea femeilor au multe complexe și inhibiții le împiedică să aibă orgasm pentru că la ele totul pleacă de la starea de spirit și cât de bine și relaxată reușești să le faci să se simtă. La noi e mai simplu, dacă s-a sculat nu o mai oprește nici dracu big grin
Succes în continuare, ești unul dintre puținii bărbați cărora chiar le pasă și de orgasmul partenerei și meriți apreciat pentru asta. Oferă-i un orgasm și nu o să te mai uite îți garantez!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Există, mai ales dacă e stresată.
Las-o să se relaxeze și va reuși. Nu vă mai străduiți să ajungeți acolo, n-o să reușiți. Orgasmul trebuie să vină de la sine, nu prin încercări insistente de a-l avea.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Mihai are dreptate.
Dar eu as mai avea o varianta. Nu sunteti compatibili sexual. Poate nu o atragi asa tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Legat de orgasmul prin stimularea clitorisului.ea mi-a spus ca n a avut niciodata unul in felul asta...a reusit sa se termine prin masuturbare, singura. Uneori chiar ma simt ofensat fiindca nu i pot oferi un orgasm iar ea poate singura cu degetele..nu are sens, parerea mea crying Oricum iti multumesc pentru sfaturi.
Ps: Nu sunt barbat, am doar 16 ani laughing

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă a putut ea atunci poți și tu. Îți sugerez să o surprinzi cu un oral atunci, e mai plăcut decât cu mâna după părerea mea. Doar dacă comunici cu ea și o întrebi despre orice legat de sex dar nu numai o să înveți ce-i place și ce nu și o să capeți experiență.
Fiți deschiși unul cu altul și o să fiți fericiți, nu-i ascunde nimic și ai grijă ca și ea să facă la fel și o să vă înțelegeți de minune.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Pune-o să se masturbeze în fața ta, te uiți foarte atent și dai un copy/paste.
Eventual cu ceva variațiuni pe aceeași temă. laughing

| GirlOnline81 a răspuns:

"... mereu facem preludiu, care dureaza destul de mult..."

Legat de preludiu, lasa-ma sa-ti spun ca daca trece momentul maxim s-a dus vraja. Asadar fa preludiul sa dureze exact cat vrea ea (nici mai mult, nici mai putin), iar daca nu o cunosti destul de bine din punct de vedere sexual, spune-i ca e absolut firesc sa-ti comunice cand vrea sa intri (sa o penetrezi) - stati bine la capitolul "comunicare", da?
De aici incolo... ei bine sper ca nu esti tipul mioritic - nu incepe cu miscari rapide, ci mai lente, circulare, usor apasate pana cand vezi ca ea vrea mai mult - desi, eu sunt de parere ca pozitia " girl on top" este ideala pentru primul orgasm ( ea poate sa faca exact ce si cum ii place).