| bogdanflavius637 a întrebat:

Salut sunt impreuna cu sotia de4ani dar de 1an incoace nu mai avem contacte sexuale aproape de loc si cand avem o face doar de obligatie si o doare dar eu ii spun ca as vrea sa se simta si ea bine sa incerc sa o excit dar refuza vrea doar sa se termine cat mai repede si spune ca nu se poate excita sub nicio forma si ca incerc degeaba ca mai mult o enerveaza un preludiu fiindca nu are efect am incercat sa ne uitam si la filme porno impreuna dar tot degeaba vrea doar sa se termine cat mai repede si spune ca nu se poate excita se mai excita dar asta o data la 2luni si cand e excitata ajunge la orgasm in mai putin de 1minut si nu mai poate continua daca continua o face pt mine dar cu multa durere si chin exista vreo solutie prin care am putea sa avem dinou o relatie sexuala normala?
La inceput faceam sex foarte des chiar de mai multe ori intr-o noapte

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca desi sunteti casatoriti, pe partea de sex nu va potriviti.Nu o satisfaci.Este deranjant raspunsul meu dar adevarat.

| didisor6619 a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca sotia sa consulte un medic ginecolog si sa afle de ce are dureri in timpul actului sexual, apoi cheful va veni de la sine

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerile din timpul actului sexual ( sau de după ) NU sunt normale!

Într-adevăr, cea mai "simplă" cauză poate fi o insuficientă lubrifiere vaginală, datorată unei slabe excitaţii şi unui preludiu scurt/ineficient/inexistent.

Dar, de cele mai multe ori, POATE fi vorba de o INFECŢIE genitală/vaginită, ori o afecţiune ovariană ( anexită, sau altele ), etc.

DURERILE din timpul ( sau de după ) actului sexual ( dispareunia ) pot avea mai multe cauze - vezi articolul de la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......eunia_1173

http://www.divahair.ro/......lui_sexual

http://www.ele.ro/......vente-4490

http://www.copilul.ro/......a8275.html

Cel mai indicat ar fi să meargă la ginecolog pentru investigaţii suplimentare!

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!

http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| mihai69 a răspuns:

Dispareunia nu se vindecă doar cu alifii...
Mergeți la un cabinet de sexologie. Amândoi - asta nu se rezolvă unilateral, trebuie să vă implicați amândoi.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil durerile sunt cauzate de faptul ca nu e excitata. Ar trebui totusi sa consulte un ginecolog pentru a exclude probleme medicale.
Apoi incercati sa folositi un lubrifiant, poate daca nu o sa mai simta dureri o sa ii vina si cheful.
Cea mai buna solutie ramane totusi terapia de cuplu, ceva, candva s-a intamplat, ori a patit ea ceva, ori s-a schimbat ceva in cuplu.
Baftawinking

| Alcyon a răspuns:

S-ar putea sa aiba o afectiune ginecologica (infectie vaginala, BTS etc), iar asta sa o impiedice sa aiba un raport sexual normal. Sa mearga neaparat la un ginecolog, fiindca bolile astea, ramase netratate, se pot agrava.

| unu23sizero a răspuns:

Bogdan,vezi ca aici mie imi pare altceva, poate cumva sa fie de la o frustrare, poate ai calcat stramb, ai deranjat o cumva? Pentru ca daca o face din obligatie...e mai mult decat o problema fizica