| MarcuPopescu a întrebat:

Va salut, am și eu o problema sunt de 5 luni cu iubita mea, ne iubim ne merge foarte bine, ma simt puțin prost pe partea sexuală deoarece ea nu se termina niciodată. am încercat tot felul de chestii, o excit, se simte foarte bine și mereu când ii vine sa se termine nu reușește și ma simt foarte prost. Dacă e problema de la mine vreau sa ma ajutați voi cu un sfat va rog cum pot sa o fac sa se simtă foarte bine in timpul sexului, cum pot face un preludiu bun?

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vorba multa saracia omului.
Pentru voi am un singur sfat si e usor.
Continua preludiul pana cand iubita ta ia foc,pana cand ea singura iti cere, imperios si urgent, sa faci dragoste cu ea, ba chiar mai intarzie si tu putin.
Cu alte cuvinte, du-o pana la limita ei de rezistenta si chiar peste.
Rezultatele va vor surprinde grozav.
Pe amandoi.
happy

| wildthing a răspuns:

Fratioare, orgasm ar trebui sa-i poti oferi si doar din sex oral. Ai incercat sa-i dai limbi pana-si "pierde mintile" de placere? Pur si simplu nu te opri pana nu te impinge ea la o parte.winking

| SharpEagle a răspuns (pentru wildthing):

Orgasmul vaginal e alta mancare de...pasarica. Ala-i the real thing. Ca orgasm de clitoris cred ca-si ofera si singura, nu-i asta problema laughing

| wildthing a răspuns (pentru SharpEagle):

El vorbea despre faptul ca ea nu are orgasm deloc si daca tot vorbesti despre ceea ce-si poate oferi singura, poate sa-si ofere si un orgasm vaginal folosind un dildo/vibrator.winking

| SharpEagle a răspuns (pentru wildthing):

Initiatorul nu a afirmat ca nu are orgasm "deloc", ci ca atunci cand fac sex (penetrare), ea nu ajunge la orgasm (adica, vaginal). In esenta, discutia nu este despre ce ar putea ea sa faca singura, ci despre ce nu pot ei sa faca impreuna. Treaba e ca daca ea obtine singura orgasm vaginal si totusi nu obtine cu el, atunci mai au de lucru la sincronizare, ori poate nu se potrivesc in pat.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, ori nepriceperea ta ori un penis mult prea mic ori subtire, nu-i pot produce orgasme vaginale, de aceea nu se termina. Folositi o jucarie sexuala sau mai exersati.

| Emma30555 a răspuns:

Nu e vina ta, nu reușește ea sa ajunga la orgasm

| mi25 a răspuns:

Pentru tine, Jassmina, si un penis de 16 cm e mic? Se poate, ca spunea o tipa la TV ca ea nu se culca un barbat daca nu o are de 18 cm.

| SharpEagle a răspuns (pentru mi25):

N-are baiatul nici o problema cu dimensiunea, orice penis de la 14 in sus e capabil de orgasm fara eforturi suplimentare sau artificii, conform cu statisticile si studiile pe tema asta. Cred ca e o problema de dibacie, de dinamica sau ceva psihogen, pe fond emotional in cazul ei, inca nu reuseste sa se relaxeze suficient, sa se lase dusa de val. Ca inteleg ca ajunge, totusi, la o stare de pre climax, dar nu poate finaliza. Deci, acolo trebuie lucrat, sincronizat.
@Mi26, femeile care zic ca nu pot avea orgasm cu penis mai mic de 18 au ele insele o problema, nu penisurile. Ori sunt prea uzate, ori se excita doar cand sunt lovite in cervix (ceea ce nu-i prea sanatos pentru ele, long term).

| mi25 a răspuns (pentru SharpEagle):

Era o ironie ceea ce am spus. Tu ai vazut ce a scris Jassmina? "... un penis mult prea mic ori subtire, nu-i pot produce orgasme vaginale,...", desi baiatul a spus ca o are de 16-17 cm.

| SharpEagle a răspuns (pentru mi25):

Da, sa nu-ti faci griji, nu am scris ca sa te contrazic sau combat. Am batut saua ca sa priceapa iapa, de fapt laughing

| SharpEagle a răspuns:

Pai, intreab-o (si roag-o sa fie onesta) cum a fost inaintea ta. Daca a avut orgasm vaginal sau nu. Daca precedentul era mai dotat sau mai priceput (si nu-ti face complexe daca era, atata vreme cat o ai peste 12.5 cm, s-ar zice ca poti produce orgasm, dar depinde si de ea, de anatomia ei, de cat de "nervozata" e zona ei samd).
Poti incerca simultan si cu stimulare de clitoris. Sau poti sa prelungesti preludiul, sa fie mai aprinsa. Ideea e ca atunci cand ii vine, poate ar trebui sa fi ceva mai dinamic, mai viguros, mai rapid. Intreab-o si pe ea cum ii place.

| MarcuPopescu explică (pentru SharpEagle):

O sa comunic mai mult cu ea, penisul îl am de 16 17 cm a fost virgina eu sunt primul ei baiat

| SharpEagle a răspuns (pentru MarcuPopescu):

Eh, pai, atunci dati-va unul altuia mai mult timp, atat pentru cunoastere de sine (mai ales ea) cat si reciproca. Nu trebuie sa faceti nimic in mod special, decat sa nu va presati unul pe altul si nici pe voi insiva, in sinea voastra, ca "nu-mi mai vine orgasmul" sau ca "nu pot sa o satisfac". E cea mai gresita abordare, nu de alta, dar dupa aia chiar ca va veni mai greu decat de obicei.
Concentrati-va pe experienta, pe ceea ce faceti, lasati-va purtati de placere si cautati sa va descoperiti. Atat. Restul vine de la sine.
Eventual, beti si un pahar de vin inainte, fiti jucausi, dezinvolti, nu ca la un examen de sex sau ca la concurs. Premiul e experienta in sine, pe de-a-ntregul, nu doar orgasmul.
Spor la ciocaneala! laughing

| Varguitas a răspuns:

Comunica cu partenera si indeamn-o sa te ajute sa ii intelegi mai bine corpul si cum functioneaza(un mic "tutorial). Fara comunicare si intelegere nu o poti sa o satisfaci in totalitate. Fiecare corp uman are chichitele lui care trebuie descoperite.

| Varguitas a răspuns (pentru Varguitas):

Inca ceva: o mare parte din femei, nu mai stiu exact procentajul, nu sunt capabile sa atinga orgasmul indiferent de performanta ta sau chiar a ei. Pur si simplu nu pot experimenta asta. Se poate sa fie si asta cauza.

| DoqKiss00 a răspuns:

Fa o atmosferă sigură, începe să o saruti usor usor pe corp coborând usor usor. Poti sai îi faci sex oral, după cand o penetrezi maseza clictorisul urcând treptat viteza. Baftă