| loveM a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru baieti: la voi este vreo diferenta intre a face dragoste si a face sex? as vrea sa stiu si eu ce credeti voi despre asta. eu una zic ca dragoste faci doar cu persoana iubita, pe cand sex poti sa faci si cu o panarama, fiind doar o nevoie. am discutat si cu prietenul meu despre asta si el mi-a zis ca la el nu e nici o diferenta, ca e una si aceeasi.
VA ROG sa imi raspundeti! happy

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E totu una dragostea si sexul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu e nici o diferenta, e acelasi lucru, doar ca oameniilor le place sa creada in basme

| LaLaura a răspuns:

Buna, parea prietenul meu este, dragostea este atunci cand o iei usor, cu preludiu, cu mangairi, cu sentimente, iar sexul e doar sex fara "lucrurile de umplutura", sexul se poate face si cu persoana iubita ceva mai in graba ( ex in lift) sau lucrurile mai hardcore, mai dure. Exista diferenta, acum depinde de fiecare ce vrea in momentul acela, barbatilor le mai place si sexul cu iubita, lucrurile mai dure fara prea multa dragalasenie.

| RAY a răspuns:

Din moment ce stam cu voi doar pentru sex ce crezi? e acelasi lucru logic, poate pozitile difera, da apare acel sentiment emotional mental e diferit logic, acuma care e fraier sa iubeasca

| neutrino a răspuns:

Tu ai mare dreptate. Referitor la prietenul tau, ar fi interesant de aflat daca cu tine face sex la fel ca si cu o panorama, sau invers, cu o panorama face sex cu aceeasi placere ca si cu tine.

| loveM explică (pentru neutrino):

Cu mine nu a facut deloc ( sunt virgina). si eu vruiam sa stiu ce parere aveti voi despre a face dragoste si a face sex. daca la voi e acelasi lucru?

Răspuns utilizator avertizat
| ubox7007 a răspuns:

Ii greu sa generalizezi, eu unu sunt genu care daca nu e dragoste mai bine nimic, asa ca...

| loveM explică:

Adica voi oricum nu puneti si putin suflet in chestia asta? laughing asta vreau sa stiu...

| LoseYourMind a răspuns:

Ai foarte mare dreptate: NU, nu e acelasi lucru! Atat din punct de vedere fizic cat si lexical.

| mleonte81 a răspuns:

Nu am experienta sa-ti spun dar am auzit un comentariu ceva de genu:"A face sex poate fi placut dar cand fu*t* persoana iubita e ca si cum te bucuri de o Pina Colada pe plaja".A avut nitel sens pentru mine.

| KiLLYoUMTFK a răspuns:

Uite daca ma rogi sa iti raspund esti prost! ori f**ai ori sex ori ninho-ninho ori dragoste e acelasi lucru, bai cucule!