| adrian_4657 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, sau mai degraba o nedumerire.cunosc o fata de 2 ani si jumatate, inca de la inceput mi-a placut de ea, insa am avut momente in care a disparut sentimentul. i-am marturisit de mai multe ori sentimentele mele, insa ea le trata oarecum ironic.in ultima perioada, mergand la niste petreceri, ea tot vroia sa vorbeasca cu mine, sa concretizam ceva. Ea m-a intrebat ce asteptari am de la presupusa relatie cu ea, iar raspunsul meu a fost"o noapte, ori mai mult de 2 saptamani". zis si facut, la urmatoarea petrecere eu eram foarte relaxat, ma intretineam cu diferite fete, moment in care ea a devenit foarte geloasa.Se tot invartea pe langa mine, pana cand am ajuns sa stam unul langa altul, ea m-a sarutat, dupa care am petrecut seara frumos impreuna. Zilele urmatoare cand ne intalneam totul a fost foarte frumos, ne sarutam, vorbeam foarte mult, insa ultima data cand ne-am vazut mi-a spus ca ea considera ca ar fi cel mai bine sa ramanem niste prieteni foarte buni din cauza ca ea nu gaseste nimic comun intre noi, scantei si tot felul de aberatii de acest fel.Cum ar trebui eu sa ma comport la momentul de fata astfel incat sa o fac sa simta ca ea a pierdut, ca ea a ramas singura? Sau ce ar trebui sa fac sa nu o pierd?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu :in acest caz, indiferenta este cea mai eficienta metoda. E clar ca ii place de tine, odata ce a facut primul pas, intrig-o, raspunde-i la mesaje mai greu, zi-i apropouri, replici subtile. Faptul ca i-ai marturisit ca o placi, de mai multe ori a facut-o sa se simta stapana pe situatie; doar ce tb sa faci e sa "o pui un pic pe jar". Sper sa iti fie de folos cu ceva acest sfathappy

| clau_5556 a răspuns:

Salut adrian

Parerea mea e ca ai km aberat tu in fraza "scantei si tot felul de aberatii de acest fel", probabil ea inainte sa te cunoasca te considera misterior, dar cum poate si tu ai ramas dezamagit d anumite fete, asa a ramas si ea, pentru ca nu gasise in tine ceea ce cauta, iti propun sa nu insisti pentru ca e foarte probabil sa suferi.

| the1jocker a răspuns:

Adrian ea vrea sa stie daca mai vrei sa mai fii cu ea. o data ce te intreaba ce astepti de la relatie poate ea asteapta ceva mai mult vrea sa mai faceti niste pasi impreuna. ea s-a plictisit de tine de asta imi este frica si mie... faceti ceva nou excursii in locuri necunoscute ...eu asa cred mult succes

| lua a răspuns:

Arata-i ce a pierdut. nu-i arata ca esti trist ci din contrawinking iar daca vorbiti pe mess sau prin telefon. ori fata in fata. spune-i ca tu ai vrut ceva serios dar acum nu mai are rost. si incet-incet o sa-si dea si ea seama ce vrea de fapt de la tine. iar daca s-a hotarat deja, si te vrea pe tine.las-o sa se zbata ca sa te cucereascawinking asa iti arata ca nu se joaca cu tine ci ca e foarte serioasa in privinta relatiei voastre. bafta :*