| sukkakk a întrebat:

Hi! Am o prietenă care este foarte rea cu mine, dar cu alte persoane se comporta frumos! Este mai mica ca mine cu un an, se supară din orice e foarte aspră pe lângă toate acestea se uită numai după bani iar când apare cineva ou ma lasă balta apoi sta numai cu acea persoana! Cum sa ma comport eu cu ea ar trebui sa nu mai vorbesc cu ea sau ar trebui sa ma comport urat cu ea asa cum face ea cu mine!

3 răspunsuri:
| TheFeeye a răspuns:

În locul tău, eu nu aş mai sta deloc cu ea, faţi prietenii de vârsta ta şi ieşi cu ei afară, daca nu o agreezi aşa e cel mai bine.
Nu cred că ar trebui sa te comporţi cu ea urât, căci e mai mica ca tine ( chiar şi cu un an ), nu te coborî la nivelul ei. Deci da, ar trebui să nu o bagi în seamă.
Şi din moment ce se comportă urât cu tine, nu cred ca îţi este prietenă. Părerea mea este că dacă chiar îţi este prietenă va veni singură la tine.
Mă rog, faci cum vrei tu, acum. Mult noroc.

| Denixx a răspuns:

Am fost si eu in exact aceeasi situatie ca tine.Mai bine stai relax.Esti mai mare deci ai mai multa minte ca si ea.Ideea ar fi ca o perioada sa nu o bagi in seama.gen daca iti raspunde dai raspunsuri ironice,sa se simta si putin prost,dar nu o jignesti! Stai cu persoane departate ei, si dupaceea o sa i para rau ca te.a pierdut, iar cand se va intoarce la tine tu decizi daca merita prietenia ta sau nuwinking

| Thalia_6237 a răspuns:

Eu cred ca tu ii acorzi prea multa atentie, si ai vazut cand cineva iti acorda prea multa atentie mereu ranesti pers respectiva. incearca sa vb cu ea. nu cred ca trebuie sa te comporti si tu urat pentru ca ve-ti ajunge la certuri si nu cred ca vrei asta. prin vorbe frumoase orice se poate rezolva. si daca nu se va schimba.gaseste-ti alte prietene. dar incearca sa ii explici ca te raneste lasandu-te balta pentru alte prietene/prieteni. poate va intelege.
Bafta:*