| olivian_4889 a întrebat:

Salut am si eu o mare probleba...de catva timp cand fac dragoste ejaculez foarte repede dac e careva cu aceiasi problema va rog sa ma anuntati si daca puteti sa imi dati vreun sfat

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Solutia este relativ complicata, trebuie rabdare si intelegere din partea partenerei. Cand simti ca te apropii de ejaculare, te opresti, scoti penisul din vagin, luati o mica pauza de 1-2 minute(cu saruturi, mangaieri, dar fara penetrare). Si apoi continuati. Faci asa de fiecare data pana cand actul sexual ajunge la odurata normala (pentru inceput puteti alege durata de 20 de minute, fara sa calculati si pauzele). daca faceti asta la fiecare contact sexual, vei vedea ca in 6-8 luni se vor vedea rezultatele, pauzele vor fi mai rare si in cativa ani problema se va rezolva complet. E important sa faci acelasi lucru de fiecare data si cand te masturbezi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te exciți prea repede din cauza plăcerii prea mari!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
S-ar putea să fie vorba de ejacularea prematură.
Pentru toate stadiile de ejaculare prematură există un remediu, astfel încât aceasta să nu te afecteze (să vă afecteze viaţa de cuplu ).
În cazul ejaculării rapide de tip 1, 2 sau 3 poate fi folosit cu succes Stud 100.
În cazul celei de tipul 4 e nevoie de un consult medical realizat de o persoană avizată ca să poţi beneficia de un tratament corespunzător.

Baftă!

| ionut7782 a răspuns:

E ceva normal.se intampla din cauza ca iubesti acea persoana sau ca te gandesti la ce faci in timp ce o faci.un sfat.la mine functioneaza daca beau o tarie inainte tin mai mult.si eu am aceiasi problema dar beau 100 de wischy si gata s-a rezolvat problema. daca nu mai e o solutie.eu o mai fac inadit.adica ma satisfac si apoi continui pana se satisface si iubita.si asta functioneaza.acum e alegerea ta.succes.

| rechinosu a răspuns:

Sa va cunoasteti intai mai bine, nu te mai grabi iar treaba cu bautu sa stii ca nu este o rezolvare.