| marry88 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati macar cu un sfat am relatie de anul trecut din primavara, locuim impreuna toata vara a fost intelegere iubire toate bune si frumoase iar in octombrie am mers la el acasa sa ma prezinte la parinti lui si de atunci a inceput sa umble dupa fete, l-am prin cu ea dar ne-am certat si eu crezand ca se shimba dar nu a trecut doar o luna si jumate iar a umblat dupa alta si cu aia l-am prins, si el se jura ca de cand este cu mine ca nu m-a inselat niciodata, asta mereu imi spune ca el pe mine ma vrea si sa facem un viitor sa avem familie si... etc il iubesc tin la el am facut multe lucruri impreuna sunt multe persoane nu le fac nici catva ani buni de caznicie am cumparat masina am strans bani ne facem facultati amandoi acum urmeaza sa deschidem propie afacere si multe alte...etc nu vreau sa il pierd, singura problema este ca el lucreaza ca si taximetrist de noapte acum pana termina faculta, are 22 de ani atat am si eu suntem de aceiasi varsta, parinti sunt de acord cu relatia noastra, daca careva ati fost in situatia mea va rog frumos da-ti si mi-e un sfat cam ce sa fac? as vrea foarte mult sa se schimbe si sa fie doar cu mine nu cu alte fete, ce sfaturi puteti sa ne dati?

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Buna Mary,

Din cate am inteles relatia voastra este una mai complicata decat pare. Eu una daca as fi fost in locul tau l-as fi lasat de mult fara sa aud scuze dar fiindca nu sunt te sfatuiesc cum poti eu mai bine.
In primul rand, daca el te a inselat atunci nimic nu il poate impiedica sa nu o faca si cand o sa fiti casatoriti Daca il prindeai o singura data mai ziceam, omul se caieste, dar persoana langa tine continua sa se poarte cu o nesimtire iesita din comun.
Daca esti decisa sa i -ai o decizie, nu mai amana si fa-o cat mai repede. Cu cat petreci mai mult timp impreuna cu atat o sa ti fie mai greu. Chiar daca este greu sa crezi sunt si persoane ( ma refer la barbati ) care nu inseala si nu te fac sa te simti ca ultima carpa.
Discuta cu el si spune-i tot ce te deranjeaza si cum te simti dupa tot ce ti-a facut insa nu il lasa sa te duca cu presul. O persoana care regreta ce a facut este sincer si isi va recunoaste greselile, din contra o persoana mincinoasa si perversa va incerca sa evite subiectul si iti va spune ca te iubeste doar pe tine. Este alegerea ta daca il vei crede sau nu.
Multe dintre noi, femeile, ne dam seama tarziu ( cand suntem deja casatorite ) ce persoana avem langa noi, si atunci este mult mai greu sa te desparti mai ales daca exista si copii. Tu ai o sansa acum, aceea ca deja ai cunoscut cealalta fata a prietenului tau si poti alege. Fa o cum crezi tu mai bine, nu expunand problemele voastre familiei sau cunoscutilor ci discutand voi amandoi.
Bafta happy

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Discuta urgent cu el si toaca-l la cap pana iti spune ce vrea de fapt de la tine! Nu-ti pierde timpul degeaba cu un afemeiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mary, pai.ar putea merge rau
deoarece te-ai putea trezi cu cureaua un mana lui si amandoi nude straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mary,pai.ar putea merge rau
deoarece te-ai putea trezi cu cureaua un mana lui si amandoi nude straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie mai gramatical

| stivi a răspuns:

Parerea mea este ca "ananonymousgirl" are foarte mare dreptate... Daca el te-a inselat de mai multe ori sigur o va mai facewinking Cel mai bine e sa discuti cu el si sa vezi ce iti spune, oricum nu are rost sa iti zic mai multe pentru ca tipa de mai jos a zis totul... urmeaza-i sfatulwinking Bafta! >big grin

| skizzer a răspuns:

Pai, poate ca el o sa se lase de alte fete si o sa se "bucure" prea mult de tine fara acordul tau daca intelegi ce vreau sa zic straight face