| blonda496 a întrebat:

am si eu o mica problema.acum o luna de zile am cunosut un tip.(aveam nevoie de un partener la un majorat pentru ca venea si fostul` cu actuala si un var mi-a facut cunostinta cu el.nu m`am mai dus cu el ca a intervenit o problema dar am ramas prieteni). in fiecare seara iesim mai multi printre care si el. Mie imi place de el si i-am zis asta dar el spune ca a avut o rel de 2 ani si nu vrea sa isi mai faca prietena.In schimb tot timpul e pe langa mine, mereu ne tachinam, ma ia in brate.chestii de genu`. Acum o saptamana a fost cu mine la o petrecere organizata la scoala, unde s`a purtat ireprosabil, daca ma duceam la el ma lua in brate, se uita numai dupa mine(asta din ce imi ziceau prietenii)etc. dar cand s`a terminat petrecerea ne-am dus la suc cu niste prieteni si s`a sarutat cu o panarama de fata cu mine.eu m`am suparat, el a observat asta si nu a mai bagat`o pe aia de atunci in seama.si-a cerut scuze...
Un prieten mi-a zis ca a il pun la incercare si aseara m`am dus si m`am intalnit cu prietena mea si am facut sa para ca m`am intalnit cu un baiat.Cat timp am fost eu plecata il intreba pe fratemiu unde sunt, din motiv ca isi face griji sa nu se ia cineva de mine pe strada. iar cand m`am intors toata seara m-a intrebat unde am fost ca el e doar curios.
Sincer nu stiu ce sa cred, daca ma vede ca pe o prietena sau ceva mai mult.Lui ii place sa fie mereu in centrul atentie, sa nu uit danseaza break dance si multe fete sunt inebunite dupa el. dar am observat ca nu prea le baga in seama si tot la mine se intoarce, plus ca si mie imi place ce face dar il apreciez pentru ceea ce e.Stiu ca tine la mine, mi-a demonstrat asta de ff multe ori dar nu stiu daca ma vede ca pe o prietena sau ceva mai mult.
Am nevoie de un sfat, o parere nu stiu.Multumesc frumos:*

Răspuns Câştigător
| ramic a răspuns:

Buna eu cred ca tipul te place si ca incearca sa te faca geloasa ca sa vada daca si tu il placi si poate fosta relatie nu a fost o experienta pe care sa o uite usor insa daca eu as fi in locul tau as incerca sa il sarut o data sa vada ce simt si sa isi dea seama ce simte sa vada ca poate avea incredere in mine, in concluzie fa ceea ce simti cand esti in preajma lui, bafta

1 răspuns:
| crina9 a răspuns:

Stai cu el. dar sa vb sa nu se mai indragosteasca de alte fete daca nu paraseste-l