| AnemonaP a întrebat:

In cartier la mine am doi prieteni.Ii cunosc de vreo saptamana.Mereu ma imbratisau si toate alea.Dar ei sunt foarte timizi.Valentin si Rares.Sunt putin mai mari ca mine.Eu stateam mai mereu cu ei.A aparut un baiat pe strada.Ei ma plac amandoi Valentin si Rares.Mi-au spus niste baieti.Se vede. Dupa ce a aparut un baiat care si ala ma place mereu spuneau ca ma place si vorbeau cu el in fata mea. Haide Adi fa primul pas .imbratiseaz-o.Uram.Intr-o zi nu prea m-au salutat si au plecat dupa Adi.M-am suparat.Si au aflat. Acum nu prea ma mai baga in seama.Si mie chiar imi pare rau. Nu am id-urile lor si altceva.nici numarul.Nu stiu ce sa fac ca sa fie ca inainte.Nu imi spuneti sa vorbesc cu ei...Ce sa fac? Niste sfaturi? ...va rog. Funda+Vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

1 răspuns:
| butterfly3 a răspuns:

Eu consider ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu ei. sa le explici cum sta treaba si ca vrei sa fie iar ca inainte. acum depinde de ei daca vor dori sa inteleaga sau nu. daca nu incearca sa-ti faci si tu prieteni noi pentru ca nu totul este asa cum ne dorim noi straight face. viata este mai "cruda" uneori decat pare