| cristina66 a întrebat:

Salut, am si eu o nedumerie; din imprudenta am facut sex neprotejat de cateva ori chiar si in perioada ovulatiei si in perioade in care nu eram fertila, eu nu imi doresc un copil doar ca sunt oarecum confuza, ca 2 ani am facut neprotejat cu fostul prieten iar apoi cu actualul tot neprotejat, el terminandu-se de fiecare data si totusi nu am ramas insarcinata.Eu inca nu vreau copii, stiu ca m-am riscat foarte mult dar am vazut ca nu raman si am mers pe noroc.Acum totusi imi vine asa minte ideea ca e ceva in neregula cu mine.Menstruatia imi vine in fiecare luna, si ma gandesc ca de ce oare nu am ramas insarcinata? Tinand cont de faptul ca am facut-o si cand eram in ziua ovulatiei, eu calculand-mi perioadele fertile si nefertile. Oare nu pot face copii sau a fost vorba doar de noroc? Oricum de acum inainte voi avea mare grija sa ma protejez ca nu vreau sa ma trezesc cu burta la gura, tinand cont ca am doar 19 ani. Dar in afara infertilitatii, care mai poate fi cauza faptului ca nu am ramas?

Răspuns Câştigător
| bebem a răspuns:

Incearca sa mergi si la un ginecolog si sa ii spui problema ta,sper sa fie vorba de noroc si nu de infertilitate, banuiesc ca dupa ce te casatoresti iti doresti copii, mai bine consulti din timp un medic nu crezi? oricum trebuie sa te protejezi. stii si tu prea bine de ce.

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cred ca este vorba de noroc si nu te sfatuiesc sa mai risti!

| fabiola a răspuns:

In plus, citesc din intrebarile tale ca prietenul tau a avut si alte relatii, asa ca uite un motiv in plus sa te protejezi!

| foxi a răspuns:

Norocul ti-a suras! Daca nu vrei copii.protejaza-te si mai sigur pentru bts!