| Adussu a întrebat:

Am si eu o problema. am avut o relatie acum ceva vreme care s-a terminat undeva prin ianuarie. Relatia a fost una la distanta, iar din cauza aceasta, ea sa deteriorat, problema este ca mi-am pierdut de tot increderea in propria persoana, in sensul ca nu imi mai arde mai deloc de relatii. Ultimile 2 relatii au fost la distanta, deoarece in trecut am avut cateva "rateuri" si mi-am spus sa incerc si acest gen de relatii. Numai ca nu au mers decat aprox 5-6 luni ambele. ultima fata si acum imi este prezenta in minte, nu stiu cum sa-mi recapat increderea, vad cum trece tineretea pe langa mine si eu nu pot face nimic. probabil faptul ca sunt un scorpion nu m-a ajutat deloc in relatiile pe care le-am avut pana acum. astept opinii! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| nonny50 a răspuns:

Ti-ai pierdut increderea? straight face Man...doar pentru ca ai ratat cateva relatii nu inseamna ca nu poti avea pe cineva! Stiiii...pentru fiecare exista o jumatate.siii.daca nu o gasesti tu,poate o sa te gaseasca ea pe tine,nu te panica si nu-ti pierde increderea! Tine-ti pantalonii pe tine si mergi mai departe, doar esti baiat, ce naiba! Eu am o relatie "la distanta" de 8 luni si merge foarte bine, cu toate ca o sa trebuiasca sa mai astept inca 1 ani pentru a fi impreuna cu persoana respectiva! Bine.acum depinde. daca nu te vezi niciodata cu persoana aia e aproape imposibil sa mearga.doar daca e obesdata de tine si asta duce la gelozie in exces,deci oricum nu o sa mearga! Sfatul meu?! Ai o persoana destul de apropiata care te atrage? Nu-ti fie teama,trebuie sa exista una de care sa ti placa mult, fa-ti curaj si incerca! Si daca nu o sa mearga asteapta.o sa te gaseasca ea pe tine! Pana atunci incearca si iar incearca si cel mai important, nu-ti pierde increderea in tine! O sa reusesti! Succes! happy

9 răspunsuri:
| Marius2011 a răspuns:

Salut,stiu prin ce treci,sa stii si u ca relatile al distanta sunt foarte rare care sa tina pentru ca sa iti recapeti increderea in tine eu it spun sa iesi prin parca-uri,club-uri de obicei mai pe seara atunci sunt multe fete si iti gasesti perechea usor si stai linistit sti cum se zice orce sac isi gaseste petik-ul,asa ca nu mai fi stresat.Dar cand iesi afara nu fi molesit... fi imi vesel fetelor nu prea le plac baieti care se tot gandesc la fostele rerlati si care nu sunt atenti la ele. asa ca uita tot vezi o fata intra in vb cu ea happy apoi cuplu,sot sotie, puradei, mos si baba laughing Stai linistit cu cat te stresezi cu atta o sa iti fie mai greu bft

| bluebios a răspuns:

Nu e chiar asa de rau sa nu fii intr-o relatie. Concentreaza-te aspura altui aspect al vietii tale. Viata de unul singur poate fi palpitanta. Iesi cu prietenii, distreaza-te, incarca sa cunosti fete noi, dar nu te gandi ca vrei o relatie de lunga durata. Cand incepi o relatie noua nu trebuie sa te gandesti la finalitate, lasa-te purtat de val, vezi ce se intampla, daca nu merge asta este o iei de la capat. Iar despre partea cu tineretea care se duce, gadeste-te ca un barbat poate fi considerat atragator si la 60 de ani.

| nonny50 a răspuns:

Multumesc! happy Sper sa reusesti sa treci peste pasa asta proasta!

| nonny50 a răspuns:

Si stii de ce anume ai acea retinere? thinking

| AdriixDoo a răspuns:

Cea mai lunga relatie a mea a fost de 4 luni si un pic big grin. Sii nu a fost la distanta. Stai linistit ca fete sunt destule, o sa intalnesti tu fata ta love struck. Succes :*

| miiky973 a răspuns:

Mie imi plac scorpioniihappy

| bubulina_4916 a răspuns:

In primul rang nu mai trai in trecut,lasa trecutul gandeste-te la viitor,traieste prezentul. Nu se termina lumea la o singura fata si invers. Esti tanar ce rost are sa te stresezi acum pentru deceptiile din dragoste,gandeste-te cand o sa ai familie,copii,at ce o sa mai faci? Traiesteti tineretea,distreazate cu prietenii tai,fa lucruri care sa te mersi pe tine,care te fac sa te simti implinit,fii mandru de ceea ce esti, in al II lea rand u trebuie sa te iubesti si sa ai u incredere in tine iasuti, daca u nu ai cum ar putea avea altcineva!? Fetelor nu le plag baieti care se plang dupa fostele relatii, actuala iubita si cu fosta nu o sa faca niciodata casa buna! Uita trecutul acela si fa-ti sperante pentru ceva mult mai bun si folositor pentru tine. multa bafta

| anonim9874 a răspuns:

Cum sa zici ca esti scorpion si asa nu te ajuta?
doamne, e un avantaj crede-ma.
sunt persoane inebunite dupa scorpioni.
probabil esti putin demoralizat inca esti tanar asta nu inseama ca trece timpul pe langa tine ai suficient timp incat sa iti gasesti mare dragoste.
incearca sa uiti trecutul sa te rupi de partea asta din viata ta.
mergi in cluburi incerk sa fi in permanata inconjurat de persoana ca sa nu ai ocazia sa te gandesti la foste.
la fel am patit si eu si au trecut mometan un an si 9 luni de cand nu ma pot uita la un alt baiat dar sunt realista si chiar daca mai am momente de cadere imi revin pentru ca sunt o fire puternica.

| Adussu explică:

In primul rand, multumesc tuturor pentru raspunsuri.problema mea nu este iesitul, sunt student la cluj si ies destul de des. cu colegii, prietenii, doar ca am o retinere de fiecare data. cand se iveste o ocazie. mereu compar fata cu fosta si-mi da cu rest.am avut i eu relatii lungi si la distanta si normale. 3 ani. 1 an. dar de ceva vreme. m-am blocat. sper sa imi revin big grin. Bafta tuturor.