| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema.
Am avut saptamana trecuta o relatie sexuala cu prietena si am ejaculat in ea.
Ea m-a rugat, sa tinut de capul meu, eu la inceput nu vroiam dar mi-a zis ca era deja gravida.

Problema este ca... dupa aceea, ea a fost pe stop 3 zile si mi-a zis "chiar daca am fost pe stop 3 zile, spermatozizi traiesc 5-6 zile".
Deci sunt sanse sa ramana gravida?

Sa specific ca eu am 15 ani si ea 14( aproape 15 )...

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

La scris cu cap și coadă nu te pricepi. La 15 și 14 ani trebuia să vă umble mintea la carte, nu la făcut sex și cu atât mai puțin să și faceți sex. Este gravidă și aia a fost menstruație falsă peste sarcină. Anul asta sau la anul veți avea primul copil și veți avea în fiecare an câte un copil etc. Am înțeles că ăsteia i se părea normal să fie gravidă la 14-15 ani și că voia să și păstreze sarcina. Succes la făcut, cât mai mulți copii! Că numai la atâta, vă duce mintea, dar la altceva nu!

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Sansele sunt mici, dar nu neglijabile, daca era in perioada menstruatiei.Peste vreo doua saptamani, mai exact 21 de la actul sexual cu pricina, sa faca un test de sarcina.
Data viitoare, prezervativul.Si asa ca ea e mica pentru sex, un copil in brate ii mai trebuie...

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Nu trebuia sa o asculti pe inconstienta de prietena ta.
Se vede ca nu are minte.La ce i-a fost capul?
Si tu ca baiat ar fi trebuit sa te protejezi si sa nu te iei dupa aiurita aia.Dar deja este prea tarziu... Vorbeste cu parintii tai sau cu cineva ca, cu lucrurile astea nu e de glumit.

| Chris a răspuns:

Da, sunt sanse. Cum naiba puteti sa va incepeti viata sexuala fara sa stiti macar chestiile 101? Fa sex intotdeauna protejat; prezervativul este foarte important - evita sarcinile nedorite si te protejeaza de BTS.

| Rurouni a răspuns:

Copchii dragi, voi aveti minte, sau capul vostru e doar un balon suspendat?

Ok, te-a rugat sa termini in ea, dar tu, ca baiat, nu trebuia sa ai mai multa minte de atat si sa iti dai seama de consecinte? Daca ea e inconstienta, de ce sa nu fii si tu...in fine.
Cum a zis si Mihaidavidoglu1954, aia e menstruatie falsa, daca ea e intr-adevar gravida.
Si daca nu a fost, acum sigur o sa fie. Bravo, pustiule!

| a_7338 a răspuns:

Daca spermatozoizi au invrat in contact cu vaginul ei desigur ca sunt sanse dar daca au trecut doar 6 zile de cand ai facut sex cu ea ar fi bine sa o iei frumo de mana si sa vaduceti la farmacie si sa ii iei pastila de a 2 zi inca nu este timpul pierdut nu mai are acelasi eficient dar mai exista o sansa rateze sarcina fara avort sper ca am fost de ajutor big grin

| Sniker a răspuns:

Prost esti ma. Te-a facut una mai mica decat tine. Of, mi-e mila. cum zicea cineva, daca tot ai fost atat de vrajit de iubita ta si de povestioara ei, macar trebuia sa iei pastila de a 2 a zi

| infernome a răspuns:

Ma ai auzit de prezervativ

| Rock_1076 a răspuns:

De fapt, mai este o sansa. Ea nu este prietena mea de fapt.ea este o curva si foarte multi au trecut pe la ea si pot spune ca nu este al meu...nu cred ca parintii ei vor face testul de paternitate fiindca am auzit ca este foarte scump si parintii ei nu prea au bani...

| Cristi_3627 a răspuns:

Total gresit traiesc sub 6 ore probabil a spus asta de teama ca ai avea de gand sa te desparti de ea dupa ce v-ati...(tuse)
Dar tu nu ai purtat "caciulitza"... nu a fost cea mai buna alegere din viata ta.Si Da sunt sanse sa ramana gravida conteaza daca era pe stop in momentul produceri actului sexual... nu dupa.