| JuSt222 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Am intrat cu o fata in vorba acum 3 zile ( o cunosc de la liceu ), am vazut ca se uita foarte insistent la mine si m-am bagat cu ea in seama. Discutia a fost foarte ok in prima seara dupa care a devenit din ce in ce mai plictisitoare.

De fiecare data trebuie s-o bag eu in seama...Problema este ca si ia ma place si mi-a dezvaluiit lucru asta...Insa are un prieten de 1 an si ceva care e plecat la Timisoara cu studiile deci relatia nu prea mai exista.A zis ca nu are cum sa se desparta de el si ca mai este timp. Daca tot stau si o bag in seama si discut cu ea se poate sa intru in friends zone? Nu stiu ce sa fac, deoarece discutiile au inceput sa fie asa din ce in ce mai plictisitoare laughing. Cand o vad la liceu ma duc o pup si atat sau stau de vorba cu ea? Merita s-o chem zilele astea in oras?

Frica mea este faptul ca sunt si mai timid si nu prea imi gasesc vorbe si nu stiu ce sa vorbesc.

Nu sunt ca altii sa gasesc tot felul de discutii patetica desi am vazut ca merg foarte bine.Sunt mai tacut. Ce subiecte as putea sa discut cu ea si cum sa le formulez.

Nu vreau chestii de genu "trebuie sa fii tu insuti " etc.

Este adevarat ca daca o tratezi asa mai indiferent gen decat o saluti sau o pupi pe obraz si iti vezi de treaba incepe sa te doreasca si mai mult?
Din cate am auzit se cam poarta urat cu ea tipa etc... Se poate sa fiu roata de rezerva?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dar cu comunicarea non-verbala cum stai? Te intreb asta pentru ca, daca stai ca stalpul in fata ei, poti sa porti cea mai spirituala conversatie, ca si ea va sta ca si stalpul in fata ta.

| Alexandru0007 a răspuns:

Se poate sa fii,daca asta iti doresti. daca vrei ceva mai mult trebuie sa te arati interesat. vorbeste de muzica, de filme, de calatorii, de animale, de sporturi.

| neutrino a răspuns:

Stii ce importanta poate fi si o roata de rezerva, atunci cand ramai in pana?

| Public22 a răspuns:

Da, daca nu prea îi dai importanta, ea este mai atrasa de tine. Avand in vedere ca are un prieten plecat sau cum o fi, ea este intr-o relatie, deci trebuie sa incheie acea relatie ca tu sa poti fi cu ea, sa nu fii roata de rezerva cum ai spus si tu. Daca o placi si vrei sa fii cu ea, trebuie sa treci de timiditate si sa ai incredere in tine ca poti avea o conversatie interesanta cu ea si nu plictisitoare. Ca sa existe o relatie, mai intai trebuie sa fie comunicare. Nu mai fi timid, o sa treci peste asta daca petreci mai mult timp cu ea, nu o sa mai ai proble de genu. Succes, orice alegere ai face.

| Anonymous1247 a răspuns:

Interesant, dacă ești timid atunci cum te-ai băgat în seamă cu ea? Și eu aș vrea să fac asta dar îmi este frică...

| JuSt222 explică (pentru Anonymous1247):

Am vorbit pe black berry chat.

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Ai neapărată nevoie de ceva educație în legătură cu femeile, dacă ești bunicel la engleză îți recomand www.doubleyourdating.com dacă nu artaseducției.ro
Poți deveni un BĂRBAT adevărat dacă te educi în domeniu.
Dacă timiditatea ta este cauzată de unele disfuncții sexuale cum ar fi ejacularea precoce îți recomand www.scapadeejaculareaprecoce.com
Mult succes, Adrian.