| JuSt222 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Am intrat cu o fata in vorba acum 3 zile ( o cunosc de la liceu ), am vazut ca se uita foarte insistent la mine si m-am bagat cu ea in seama. Discutia a fost foarte ok in prima seara dupa care a devenit din ce in ce mai plictisitoare.
De fiecare data trebuie s-o bag eu in seama...Problema este ca si ia ma place si mi-a dezvaluiit lucru asta...Insa are un prieten de 1 an si ceva care e plecat la Timisoara cu studiile deci relatia nu prea mai exista.A zis ca nu are cum sa se desparta de el si ca mai este timp. Daca tot stau si o bag in seama si discut cu ea se poate sa intru in friends zone? Nu stiu ce sa fac, deoarece discutiile au inceput sa fie asa din ce in ce mai plictisitoare laughing. Cand o vad la liceu ma duc o pup si atat sau stau de vorba cu ea? Merita s-o chem zilele astea in oras?
Frica mea este faptul ca sunt si mai timid si nu prea imi gasesc vorbe si nu stiu ce sa vorbesc.
Nu sunt ca altii sa gasesc tot felul de discutii patetica desi am vazut ca merg foarte bine.Sunt mai tacut. Ce subiecte as putea sa discut cu ea si cum sa le formulez.
Nu vreau chestii de genu "trebuie sa fii tu insuti " etc.
Este adevarat ca daca o tratezi asa mai indiferent gen decat o saluti sau o pupi pe obraz si iti vezi de treaba incepe sa te doreasca si mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

De ce ai postat asta în categoria ''Sănătate''? Ești roata de rezervă, dacă se întoarce ăla din Timișoara, asta te lasă cu ochii în soare. Renunță!

| JuSt222 explică (pentru FemeiaPisică):

Din cate mi-a zis, am inteles faptul ca se poarta urat cu ea tipa, injura etc...Deci cel mai bine o las moale nu?

| FemeiaPisică a răspuns (pentru JuSt222):

Ți-a spus că nu vrea să se despartă de ăla, de ce să îi acorzi atenție când ea nici măcar nu vrea să renunțe la ăla? Dacă te plăcea, se despărțea de ăla, nu îți spunea ție că nu poate și că este timp destul. Dacă îi place să țipe la ea, las-o în pace! Singur ai scris că ai început să te plictisești cu ea.