| wizopo2 a întrebat:

La scoala mai toata clasa ma crede timid fiindca nu tip si nu particip la "discutile de smecheri" din timpul orelor. Unele profesoare se intreaba de ce sunt asa de tacut. Prin pauze stau prin clasa si mai discut cu vreo 2-3 poate chiar mai multi colegi despre un oarecare subiect. Cu baietii in general vorbesc usor, fara nici o problema, cu fetele nu prea am ce sa vorbesc dar pot vorbi cu ele ( ce-i drept mai greu) cand sunt intrebat ceva. Insa cand sunt cu prietenii mei si intalnim alt grup de necunoscuti ( pentru mine ) ma blochez si nu stiu ce sa spun fiindca nu-i cunosc si astfel nu gasesc un subiect comun. Nu stiu de ce si colegii ma catalogheaza drept tacut si timid fiindca intr-o zi stau de vorba cu multi din clasa. Deci recunosc ca sunt timid, dar ce fel de timiditatate am si in ce stadiu s-ar putea incadra?

2 răspunsuri:
| catavei a răspuns:

Daca te simti lasat la o parte sa ca nu esti bine primit, nu trebuie sa te schimbi daca nu tii neaparat. Fii tu insutiwinking

| Gone15 a răspuns:

Scimba-ti comportamentu'..Baga-te in vorba cu toti colegii! CAnd se aduna un grup mai mare. Fi si tu acolo! Apropiete si de fete. ( sa nu te considere misogin) laughing!