| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o problema am stat cu o fata timp de 6 luni si m-am despartit de ea si au trecut 2 luni de cand nu mai suntem impreuna si sufar foarte mult si am incercat toate posibilitatile sa ne impacam si tot nu vrea sa fim din nou impreuna ....de cand numai sunt cu ea nu mai sunt eu nu mai sunt atent la nimic tot timpul ma gandesc la ea nu stiu ce sa ma fac crying( astept raspunsuri ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa incetezi sa te incapatanezi!
Cu cat ea refuza mai mult,cu atat tu te incapatanezi sa insisti,e cel mai rau mod sa reactionezi!
Singur te obligi la o suferinta exagerata,tocmai pentru ca nu vrei sa intelegi ca relatia voastra a luat sfarsit.
Incearca sa devii mai realist,totul are un inceput si un sfarsit,nu iti mai fa atat rau singur-singurel!
Uite,considera ca esti bolnav si trebuie sa te vindeci!
Impune-ti sa nu te mai gandesti la ea,cum iti vine un gand trist,pune-ti o melodie vesela si ascult-o,cum iti amintesti cine stie ce,suna un amic si vorbiti despre fotbal,invata sa stingi in tine orice impuls care te-ar putea durea!
Si,incet, incet, greu intr-adevar, iti vei reveni oarecum!
Spune-ti singur ca totul s-a terminat, de o mie de ori pe zi.La un moment dat, va durea ceva mai putin.
Si, gaseste puterea sa treci peste asta.
Pentru ca puterea asta exista in tine, tu nu reusesti s-o gasesti!
Hai, curaj!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa ai multa rabdare si incredere in tine, omul poate orice!
Daca vrea.happy

| neutrino a răspuns:

Fata e desteapta, a inteles ca o relatie are si sfarsit si l-a asteptat. Tu nu vrei sa intelegi ca ti s-au dat papucii.

| December a răspuns:

Sa o lasi balta si ca treci peste.

| December a răspuns:

"sa" (scuze)