| Iuss234 a întrebat:

Salut! Am și eu o problema când fac sex cu iubita mea nu reușesc sa rezist mult, cam 1-2 min la primul nr dacă dau repede.Și ma întristează tare ca nu reușesc sa o satisfac și pe ea, e foarte sâcâitor..Menționez ca am 17 ani.
Oare sufăr de ejaculare precoce?
Ma puteți ajuta va rog cu niște sfaturi tehnici ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca esti la inceputul vietii sexuale, este absolut normal sa nu ai in acest moment nici macar o minima experienta sexuala si din acest motiv se va produce de regula o ejaculare instantanee sau foarte rapida. In cazul majoritatii baietilor adolescenti in astfel de situatii ejacularea se poate produce; inainte, chiar in momentul atingerii glandului de himen sau dupa cateva zeci de secunde in cazul cel mai fericit, timp in care baiatul reuseste sa execute si cateva miscari de penetrare. Din acest motiv este si indicat dar si recomandat sa aveti mai multe prezervative la indemana si sa fiti extrem de atenti ca atat penisul cat si mainile sa fie intotdeauna perfect curate, mai ales in situatia in care sexul are loc in perioada fertila a ciclului menstrual. De obicei in cazul primelor contacte sexuale intretinute in primele saptamani din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul ejacularii rapide in multe situatii penisul poate/va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza posibilitatea montarii unui prezervatv nou (pe penisul spalat sau foarte bine sters de sperma) si inceperea imediata a unui nou act sexual. De obicei cel de-al 2 lea sex va fi mai lung fata de primul incat sa tina si cateva minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara baiatul nu se reuseste sa-si satisfaca partenera, nici atunci nu trebuie sa fie demoralizat, deoarece trebuie sa incerce si a 3-a oara tot prin sex vaginal,... sau sa-i faca un sex oral, ori o ''degetica'' pentru a nu lasa fata nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie mereu in mod obligatoriu pe deplin satisfacuta pentru ca partenera sa nu ramane, asa cum se spune "... lasata cu ochii-n soare".
Cu timpul in mod sigur vei acumula suficienta experienta sexuala incat sa ai parte intotdeauna de acte sexuale placute si satisfacatoare. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Cand faci sex cu iubita ta, nu te mai grabi, nu mai da tare. Da mai usor si vei vedea ca durata sexului facut cu iubita ta va creste.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut prietene! Este normal, ejaculări precoce este atunci când durează doar câteva secunde (puțin de tot). Când ești foarte atras de ea, asa se întâmplă, îmi este cunoscuta situația. Schimbi prezervativul sau ce folosiți, și continui..nu e nimic greșit. Pentru mai multa placere aduse ei, folosește și degetele (sau altele) pe la clitoris. Mult succes!