| Anonimat23241 a întrebat:

Am si eu o problema, cine poate sa ma ajute, va rog, raspundeti la intrebare! deci am 16 ani, si sunt mai timid de fel, si cand ma asculta la scoala si cand citesc ma inrosesc la fata.ce sa fac sa scap de asta? rad colegii.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai ce face deocamdata, poti doar spera ca te vei schimba o data cu maturizarea ta. Alt remediu nu exista in cazul celor emotivi si cu prea mult bun simt.

| Anonimat23241 explică (pentru corbulalbrosu):

Ai dreptate, sper sa treaca.o sa-mi dea viata peste cap asta

| Emilian65 a răspuns:

Deocamdata nu ai ce face. Ai rabdare sa mai cresti, si totul se va rezolva de la sine.

| Doub a răspuns:

Fii barbat!

| SkyPilot a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. O sa treaca cu timpul. Poti sa reduci problema intr-o oarecare masura daca esti foarte bine pregatit si daca te obisnuiesti sa vorbesti mult cu cei din jur. Vi scapa de o parte din emotivitatea care iti creeaza aceasta problema.

| Anonimat23241 explică (pentru SkyPilot):

Cateodata nu sunt deloc, si brusc..revine

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Da mai lasa roseala! Du-te si tu si vorbeste cu cineva. Nu fi fatalau! Femeilor, le plac barbatii cu incredere de sine, nu celor care se impietica pe strada! Vrei sa ramai singur?

| Anonimat23241 explică (pentru ღஜღpikapikaღஜღ):

De vorbit vorbesc cu fete, dar n-as putea de exemplu sa ma sarut in public cu ea laughing)

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns (pentru Anonimat23241):

Da de ce? Pur si simplu, nu te gandesti ca mai e cineva acolo, doar tu si ea.laughing) De ce sa te complici, ai doar o viata!

| SuntFataInPlm a răspuns:

Oww, ce dragut. Baietii timizi sunt asa adorabili. Pentru mine asta nu e un defect. Mai ai doar doi ani de scoala. Dar poti cauta pe google metode sa scapi de timiditate.

| RenataIoana a răspuns:

Momentan nu ai ce face... Asta e felul tau, dar trebuie sa te gandesti ca nu esti la ''examen''!
Sper ca te-am ajutat! Bafta :*