| Hfhaffj a întrebat:

Am si eu o problemă, nu sunt sigur de ceva. Astăzi am făcut dragoste cu iubita mea. Am făcut-o protejat, cu prezervativ.Totul a decurs bine mi-am dat drumul si am mers la baie.Am dat prezervativul jos, m-am șters cu niște șervețele pe penis și apoi m-am șters si pe mâini.
Iar imd după am vrut să o mai facem, am pus pus alt prezervativ nou si am continuat. Tin sa menționez că niciunul nu s-a rupt, erau intacte după act. Există vreo șansă să rămână însărcinată, gen că nu m-am spălat după ce am terminat prima dată pe penis? Dar nu stiu, adică a fost făcut protejat de două ori.
Va rog sa imi spuneți părerea voastră sinceră. Va multumesc!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a fi ramas sperma pe degete si astfel aceasta sa fi ajuns pe exteriorul celui de al 2-lea prezervativ in timp ce era montat pe penis si astfel sa ajunga in vagin vreun spermatozoid este infima sau aproape imposibila. De asemenea si posibilitatea de a se putea forma o sarcina in conditiile amintite este teoretic aproape imposibila chiar si in cazul in care cele 2 acte sexuale au fost intretinute intr-o zi a perioadei fertile din imediata apropiere de ziua ovulatiei. Este inutil sa va stresati sau sa fiti ingrijorati. Multa sanatate!