| DobreCristian a întrebat:

Am si eu o problema, prietena mea s-a despartit de mine pe motiv ca ma purtam prea frumos cu ea, a spus ca nu mai e fericita pentru ca o lasam de capul ei si nu ii interziceam nimic, ca vezi doamne nu eram autoritar, ca faceam tot ce spune ea dar eu faceam asta ca sa se simta ea bine, a spus ca noi cat am stat impreuna nu ne am certat si ea voia cearta, a mai spus ca vrea pe cineva care o tine in lesa, care se poarta mai urat, a spus ca nu mai simte fluturi in stomac si nebunie si ca nu mai e fericita cu mine.

Eu i am oferit totul, i am facut toate poftele, m-am purtat exagerat de frumos cu ea. Cand eram le cale sa ne mai certam eu incercam sa aplanez totul. M am purtat exemplar.

Dar stiu ca ma iubeste, mereu ne faceam cadouri ne distram impreuna glumeam si ne intelegeam bine in ciuda situatiei la care s-a ajuns.

Cu o luna 2 inainte incepuse sa se poarte ciudat, nu prea ma mai cauta, era rece, nici sex nu voia sa mai facem dar asta cu 5 6 luni in urma, ajunsesem sa facem odata pe luna si ea nici atunci nu avea chef. Si la inceput faceam de 4 5 ori pe zi.

Nu am inselat o niciodata sau ceva de genul. Dar eu mereu aveam impresia ca m ar insela dar nu am vazut niciodata nimic concret. Ma mai uitam in telefonul ei cateodata dar nu vorbea cu nimeni, cand stateam zile in sir numai impreuna nu primea niciun fel de mesaj, doar de la prietena ei.

Incepuse sa petreaca foarte mt timp cu ea.

Mereu mi-a facut faze urate dar de fiecare data am trecut cu vederea.

Nu prea a fost alaturi de mine in momentele grele.

Acum de cand ne am despartit ma intreaba de ce nu vorbesc cu ea, imi da mesaje random, ba imi trimite cate o poza ceva etc. Vrea sa vina sa isi ia hainele de la mine.

Voi ce ziceti? Ce as putea sa fac eu in situatia asta? Sa vorbesc cu ea sau sa nu o caut deloc? Oricum nu am cautat o de cand ne am despartit. Numai ea imi da mesaje. As spera la o impacare dar nu cred ca e un lucru ok. Astept parerile voastre.

Multumesc!

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu e ok. Ai fost un nice guy si s-a plictisit, din pacate asa se intampla. As afirma chiar ca si-a gasit un altul, dar cand ii face nasoale, isi aminteste cum era cu tine.
Pererea mea este ca nu te merita, daca vrei sa profiti de ea, o poti face pana iti gasesti alta, dar numai daca poti face asta fara sa te implici sentimental.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă a plecat de la tine, înseamnă că nu te mai vrea.

| sofisis a răspuns:

Eu nici nu as mai baga-o in seama si nici nu m-as impaca. Nimic pozitiv nu ai spus despre relatia asta decat ca la inceput faceati sex de 4-5 ori pe zi. In rest... sprit pauza. Nimic. De ce mama naibii ai vrea sa stai cu cineva care nu aduce nici un plus vietii tale? Care te ignora, careia nu-i face placere sexul cu tine, care nu iti e alaturi in momentele grele si care nu face altceva decat sa reproseze? De ce?

| Emma30555 a răspuns:

Las o pe ea sa te caute sa și dea seama ce pierde. S a plictisit. Acum dacă tot vrea sa fii mai rău când vorbiți fii și tu mai supărat mai hotărât. Fa ce simți dar trebuie ca ea sa știe ce vrea sa nu te mai incurce

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. spune-i ca ai cumparat o cutie pentru ambalarea lucrurilor ei. 2 stabiliti o data la care sa vina sa ia lucrurile. 3. uita ca ai cunoscut o astfel de femeie superficiala; consideră
ca ai urmarit un film prost si l-ai retinut doar ca pe o lectie de viata!
Bafta deasa si mult succes!

| Pool77 a răspuns:

Ma, e greu de zis ce sa faci.
Stii care e chestia? Femeile sunt niste personalitati foarte-foarte indecise.
Daca le interzici ceva, poc, esti prea posesiv/autoritar si pun capat.
Daca nu le interzici, uite cazul tau.
Eu zic ca nu asta e problema principala, sunt sigur ca s-a plictisit, s-a instalat monotonia iar daca nu vrea sa faceti sex e cam primul semn ca nu mai e atrasa de tine.
Eu zic s-o lasi sa se duca de capul ei, eu dupa fiecare despartire imi puneam o intrebare:
1.Am dat totul in relatie? Daca raspunsul a fost da, atunci o lasam sa mearga si ma resemnam, pana la urma nici cu forta nu e ok sa fiti impreuna.
Daca raspunsul a fost nu, atunci eram decis ca in urmatoarea sa dau totul.
Capul sus, femei mai sunt si mai exista.
Daca zici ca s-a racit fata de tine si ca nu te mai cauta, nu vad rostul sa te mananci pe seama asta.
Usor-usor, cred ca si relatia mea se cam duce pe pl, raspunde greu, cateodata sec etc.
De asta incerc sa imi stopez sentimentele, desi, urmeaza o cafea destul de lunga unde ori pun capat ori nu.
Nu merita sa lupti pentru cineva, care, oricum ar pleca din viata ta. Si daca ati continua si ar fi tot asa, crede-ma ca ai pune tu punct.
Daca o relatie s-a dus, pai relatia aceea s-a dus. Impaca-te cu ideea, las-o sa vina sa-si ia hainele, poarta-te indiferent, raspunde-i sec si in viitor, ignor-o, iar daca nu se opreste o blochezi, mai ales daca iti e greu s-o lasi in pace.
Iti stiu situatia, am fost si eu indragostit si sunt momentan, e foarte greu sa treci peste, dar, nu imposibil.
Treci peste, gaseste-ti altceva de facut, iesi in oras cu prietenii, socializeaza si nu uita, capul sus, poate urmatoarea va fi mai perfecta.
Si ca sa-i dai peste nas, fii barbatul ala pe care nu l-a vazut in tine.
Fii barbat si "da cu pumnul pe masa", da-i un mesaj frumusel daca vrei sa nu-ti mai scrie "Ba, ma lasi in pace sau te blochez?"
vezi ce-ti raspunde si pastreaza atitudinea asta de baiat rau, crede-ma ca ajuta, si, daca iti va spune sa va impacati, nu te baga, las-o asa, sa fie moarta dupa tine si tu fa-ti de cap.

| ShamelessQboy a răspuns:

Am întâlnit și eu astfel de specimene, când te purtai frumos cu ele nu erai bun, când sa m detașez de ele, imi găseam pe alta, gata si ele începeau ca disperatele sa ma ia inapoi!
Aaa e firea unora, când consideră că gata te au, incep sa isi bata joc, si daca vad ca te pierd se dau tumba sa te ia inapoi...
Cu tipul asta de fete poti sa ai o relatie doar umilindu-le, si nu e genul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| Vanishgold a răspuns:

W
T
F
?
!
Există o astfel de fată? Să se despartă de iubit pentru că el se comportă prea frumos cu ea? Ai întrebat-o cum ar vrea sa te comporți cu ea? Vrea să o bați, să urlii la ea, să îi fie frică când te vede?
Dacă vrei să-i dai o lecție ca să vadă cum e o relație atunci când baiatul/bărbatul e autoritar, interzice lucruri, persoane în viața iubitei, împacă-te cu ea și fi așa cum vrea ea și apoi ai sa vezi ca ii va părea rău că și-a dorit așa ceva de la tine, asta în cazul în care o vei face bine și vei reuși să te impui cu adevărat în fața ei asa cum "își dorește" ea, pentru că e posibil ca tu sa fii un om liniștit și sa nu poți să fii un tâmpit așa cum vrea ea.
Sau și mai simplu ar fi să o terminați aici și să vă vedeți de viata voastră fiecare, asta în cazul în care nu ați avut o relație de durată.