| Alex_10000 a întrebat:

Am si eu o problema, prietenei i-a intarziat ciclul 2 zile de la data cand trebuia sa ii vina. Cand am facut-o ultima data am folosit prezervativul, nu s-a rupt si nici nu a avut loc vreo scurgere pe langa el ca am fost atent la cea ce am facut, sunt sigur de asta. Deci in concluzie nu inteleg ce se intampla...ca racita nu e, stresata nu. Astept raspunsuri. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intarzierea e inca mica, daca ati folosit corect de fiecare data prezervativ (nu numai ultima data), riscul ed sarcina este practic neglijabil. Mai asteptati si daca intarzierea atinge 7 zile, va trebui sa-si faca test de sarcina si sa mearga la ginecolog.

5 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

O intarziere banala...

| alleecsandra a răspuns:

Buna!
daca spui ca v-ati protejat e clar ca nu e insarcinata!
poate e o dereglare a menstruatiei!
o zi buna!

| ՀԷՑ a răspuns:

Pentru 2 zile nu trebuie sa va ingrijorati. Mie mi-a intarziat o luna. e doar o simpla intarziere sau o dereglare hormonalahappy

| pisoias a răspuns:

Se poate sa fie o dereglare hormonala. E bine totusi sa faca un test de sarcina.

| Alleksandra a răspuns:

Salut Alex.

Nu e nimic grav pentru 2 zile! Mie mi-a intarziat si 2 saptamani si a fost doar o dereglare happy. Si daca zici ca v-ati protejat foarte bine nu trebui sa va faceti griji. Dar in orice caz poate lua anticonceptionale.

Hai ca nu e grav kiss. Succes! love struck