| Sacalu89 a întrebat:

Salut, am si eu o problema si m am gandit ca o sa gasesc aici p cineva cu o oarecare experienta in domeniu. Am 3 saptamani d cand m am despartit d prietena dupa o relatie de 3 ani, si inaintea acestor ani am fost cei mai buni prieteni, timp de 2 ani. Mi a spus ca nu mai simte ce simtea pentru mine la inceput si ca mai bine ne-am desparti si sa ramanem prieteni, decat sa ajungem sa ne uram unul pe altul. Acum, eu nu trec printr o perioada prea buna si treaba asta m-a dat peste cap d tot, pur si simplu nu mai am orientare, nu mai sunt bun d nimic, ce as putea sa fac? am incercat sa nu ma mai gandesc, sa ma obisnuiesc cu ideea ca n-o sa mai fie cu mine, dar mi e din ce in ce mai greu.

Răspuns Câştigător
| bughy89 a răspuns:

Frate nasoala treaba. Si eu am fost in situatia ta. E greu sa te trezesti dimineata si sa te gandesti ca e gata. Nu te mai suna, nu te mai cauta. Incearca sa iti gasesti niste activitati cu care sa iti ocupi timpul si pe urma o sa iti treaca. Eu asa am procedat si a mers vreo 4 luni de zile pana ne-am intalnit si iar ne-am comportat ca si cum am fi impreuna, apoi iar ne-am certat si tot asa am oscilat intre starile astea. Iti spun ca sa nu faci aceeasi greseala ca mine pentru ca e greu sa treci de la o stare la alta.

1 răspuns:
| luly16 a răspuns:

și mia mise intampla chiar la fel.si nu pot sa trec peste perioada acesta.am incercat sa uit, eșeam cu prieteni ma distram dar a doua zi iar nu puteam sa nu ma gandesc la el. așa ca m-am dus la el l-am intrebat dakă chiar nu ii place de mine. iar el mi-a zis ca iinca ii placea foarte mult am mai avut o relatie de 3 saptamani siiar ne-am despartit din cauza mea.am ramas prieteni foarte buni si nu am putu face nimic in privinta cu asta findca lui nu-i pasa deloc de mine... aș avea și eu nevoi de ajutor. dar mai bine las totul sa treacă de la sine