| danydanydany a întrebat:

Am o problema sper ca ma puteti ajuta...
deci povestea mea incepe cam asa...
am fost cu o fata aproape 1 an pana acum doua saptamani...
Ne-am despartit pentru ca eu sunt dintr-un oras si ea din altul si ne vedeam cam rar.
In ultima vreme s-a racit ff mult fata de mine si am decis ca este mai bine sa ne despartim deoare ce pur si simplu nu mai puteam sa inteleg felul cum se purta cu mine straight face.
ea a fost de acord cu mine si a zis ca o sa ramanem prieteni da asa este mai bine pentru amandoi si sa ne vedem fiecare de viata noastra dar o sa ramanem prieteni.
Asta s-a intamplat acum doua saptamanisad
De atunci sa distantat extrem de mult.
Nu ma mai suna, nu imi mai raspuns la msjcrying
nici macar pe mess straight face
Chiar nu stiu ce este cu eastraight face
Nu o mai intelegstraight face
Tin si acum ff mult la ea, si sunt de acord cu ea sa ne vedem fiecare de viata noastra da ma doare ff tare ca nu mai este ca inainte, adica chiar daca nu mai suntem impreuna macar sa vorbim ca inainte.
dar din ce vad ei nu ii mai pasa de mine chiar de loc.
chiar nu stiu ce sa mai facsad cand avea o problema incercam mereu sa o ajut, sa fiu langa ea.
si eu acum trec printr-o perioada mai proasta si chiar nu ii langa mine (chiar daca asta ar insemna sa vorbeasca cu mine macar la tell da pentru mine ar insemna destu de mult)
chiar nu o mai inteleg si nu stiu ce sa mai fac.
ea era singura cu care puteam vorbi orice si acum am ajuns intr-o asa situatiecrying.
imi lipseste in fiecare zicrying
am atatea probleme pe capsad
si nu am pe nimeni langa minesad ma gandesc chiar sa ma sinucidstraight face
ce pot face?

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Sentimentele nu le poti opri,nu doar spunadu-ti "gata". Daca vrei sa treci peste ea,sa o uiti o sa poti in timp si stiu ca doare si ca nu vrei asta, ca vrei doar sa se intoarca dar nu se merita sa plangi, sa suferi.Nu in totdeauna viata este frumoasa.Vreau sa ma leg in primul rand de "sinucidere".O iubesti,se vede din ce ai scris si daca am dreptate nu vrei sa o vezi plangand.Orice ai fost in viata ei,moartea ta o sa o doara. Apoi gandeste-te la familie,imaginaza-ti scenariul de dupa si durerea ce tu ai putea-o provoca.
Acum, gandeste-te la ea incearca sa o vezi prin ochi unui alt om ce nu o iubeste si fara sa te minti raspunzade-ti la intrabarea:"A tinut la mine?"Vreau sa iti spun ca uneori o relatie rupta in genul vostru va poate avea pe amandoi "vinovati". Probabil ea crede ca relatia voastra nu poate continua, ca este imposibila datorita distantei.Stii,distanta aduce dor, neincredere, teama.Chestiile astea ranesc si probabil si pe ea au atinso facand-o sa spun ca asa este mai bine fara.Este posibil ca, in varianta ei tu sa fii cel ce a racit relatia. Daca la intrebarea aceea raspunsul este "Da!" vorbeste cu ea.Fa tot posibilul sa o suni, sa o faci sa vorbeasca si explica-i tot ce simti.Doar vorbind cu ea poti sa o aduci inapoi.
Exista si o parte proasta.Este posibil sa nu fie cum o vezi tu, pentru ea sa fi fost doar o joaca si s-a plictisit sau a gasit o jucarie mai interesanta. Daca este asa trebuie sa constientizezi ca nu merita.Nu merita o lacrima, nu merita un suspin, nu merita moartea...si trebuie sa gasesti un alt joc si sa mizezi pe noroc rugandute ca acela sa fie pe bune.
Sper sa reusesti sa o aduci inapoi si sa fiti fericiti, bafta!

4 răspunsuri:
| caractere a răspuns:

Nu te gandi la tot felul de porcarii!
Viata merge inainte! Cu ea sau fara ea. Cu tine sau fara tine. Apeland la gesturi tampe si lase nu o sa iti intoarca gagica inapoi si ea nici nu o sa aiba vreo clipa macar senzatia ca ar avea vreo responsabilitatea in ceea ce te priveste pe tine si actele tale de lasitate(asa se numeste suicidul).
Fii barbat si vezi-ti de viata ta! Sunt sigur ca daca ai mai iesi sa mai cunosti si pe altcineva, sa te integrezi intr-un grup vesel, sa petreci timpul si altfel decat sa plangi in pumni, vei gasi ca ceea ce ai scris si gandit acum nu te caracterizeaza si in plus, ca tu de fapt nu ai nevoie decat de tine. In primul rand de tine!
Fruntea sus! Cu totii am trecut prin cel putin o despartire de o persoana draga/iubita. Si, dupa cum observi, fiintam, traim, iubim. Poate cu mai multa forta si pasiune decat cu ani inainte, cand parca pe buza prapastiei cautam un leac, o solutie si cand nimic nu ne atragea si totul parea anost si searbad...
Sa ne scrii cand intalnesti urmatoarea tipa care-ti place! Fiindca o sa vezi ca o iubire nu seamana cu o alta!winking Crede-ma!

| florin08 a răspuns:

Iti dau un sfat.Viata e ca un joc. Daca te sinucizi pierzi...game over
Acuma esti suparat dar in cateva saptamani luni depinde de persoana nu o sa mai ai nici-o treaba.Eu nu zic sa nu te sinucizi faci ce vrei ca doar e viata ta nu e a mea doar ti-am dat un sfat.

| Gabriel892 a răspuns:

Daca vrei sa te sinucizi pentru o "relatie" stupida pot sa zic(din ce am inteles mai sus odata ce a acceptat sa va despartiti a mai si zis ca asa e mai bine e clar ca nu a dat 2 bani pe tine de la inceput si probabil daca nu o rupeai tu cu ea te lasa ea oricum)asa ca nu pot sa iti zic decat sa te asiguri ca sfoara este destul de rezistenta. Oamenii ca tine nu o merita oricum, care prefera calea usoara cand da de putin greu, exact, putin greu pentru ca asta nu e nimic din ce se intampla acolo in lume si ei trag sa o duca mai departe asa cum e. Daca ai putina minte in capu ala sec multumeste-i lui dumnezeu ca ti-a dat viata si tot ce ai si treci mai departe.

| zapalicii a răspuns:

Esti nebun`! pentru o tarfa tu te sinucizi? th'ne feresterolling on the floor) baietzica. mai gasesti 1000 ca ea daca stai sa le cautzi.winking nu face prostia. stiu cum e sa suferi. si nu numai eu. cred ca cel putin 90% din cei de pe TPU au trecut prin situatzii din astea. capul sus. da'ti 2 palme. si iti revii. iesi cu prietenii in oras. la plimbare. si o sa o uiti.winking Ai Grija De Tine`!:*