| danydanydany a întrebat:

Buna ziua sad
deci povestea mea incepe cam asa...

am fost cu o fata aproape 1 an pana acum doua saptamani...

Ne-am despartit pentru ca eu sunt dintr-un oras si ea din altul si ne vedeam cam rar.

In ultima vreme s-a racit ff mult fata de mine si am decis ca este mai bine sa ne despartim deoare ce pur si simplu nu mai puteam sa inteleg felul cum se purta cu mine.

ea a fost de acord cu mine si a zis ca o sa ramanem prieteni da asa este mai bine pentru amandoi si sa ne vedem fiecare de viata noastra dar o sa ramanem prieteni.

Asta s-a intamplat acum doua saptamani

De atunci sa distantat extrem de mult.

Nu ma mai suna, nu imi mai raspuns la msj

nici macar pe mess

Chiar nu stiu ce este cu ea

Nu o mai inteleg

Tin si acum ff mult la ea, si sunt de acord cu ea sa ne vedem fiecare de viata noastra da ma doare ff tare ca nu mai este ca inainte, adica chiar daca nu mai suntem impreuna macar sa vorbim ca inainte.

dar din ce vad ei nu ii mai pasa de mine chiar de loc.

chiar nu stiu ce sa mai fac cand avea o problema incercam mereu sa o ajut, sa fiu langa ea.

si eu acum trec printr-o perioada mai proasta si chiar nu ii langa mine (chiar daca asta ar insemna sa vorbeasca cu mine macar la tell da pentru mine ar insemna destu de mult)

chiar nu o mai inteleg si nu stiu ce sa mai fac.

ea era singura cu care puteam vorbi orice si acum am ajuns intr-o asa situatie.

imi lipseste in fiecare zi

am atatea probleme pe cap

si nu am pe nimeni langa mine ma gandesc chiar sa ma sinucid

ce pot face?

Răspuns Câştigător
| wonderfully a răspuns:

Hey,buna.Imi pare rau pentru tine, si crede-ma ca te inteleg perfect.Mi s-a intimplat si mie asta, doar ca sunt fata.Stiu cum e sa suferi pentru cineva care nici nu-ti atrage atentie.E ft greu, si foarte dureros.Dar din pacate asa sunt regulile vietii.Acum nu-ti ramine decit sa-ti gasesti un alt sprijin, cineva care sa te sustina mereu.Si STOOOP.Nu trebuie sa te sinucizi, trebuie sa infruntam problemele vietii, chiar daca ne este destul de greu.Sau poate o faci pe ea sa inteleaga ca chiar ai ft ft ft mare nevooie de ea.In fine, eu-ti doresc muuuult succes tie, si nu te sinucide.Viata iti va zimbi cit de curind. Daca vrei mai putem vb in privat.O sa-mi faca placere sa te ajut.Pa.Pupici.

5 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Dupa un an iti dai seama ca ea inca tine la tine.De asta s`a indepartat fiindca daca ramaneti prieteni veti vorbi in continuare si ii va fi greu sa te uite.Nu cred ca nu o mai intereseaza de tine, insa e normal sa fie mai rece, e spre binele ei.cand va inceta sa mai tina la tine, o sa vezi ca o sa`si schimbe atitudinea.nu poate fi atat de usor sa treaca de la o relatie de dragoste la una de prietenie.mai bine ar fi sa nu mai vorbiti o vreme, daca zici ca nu mai merge relatia.

| Lavinia218 a răspuns:

Cine a venit cu sugestia ca ar trebui sa va despartiti? Daca a fost ea fie a gasit pe altcineva fie tinea prea mult la tine si ii era greu sa fie departe de tine tot timpul! Parerea mea este ca daca nu iti mai da niciun semn de viata, a trecut mai departe si pur si simplu vrea sa uite de aceasta etapa din viata ei, si la fel ar trebui sa faci si tu! Nici nu ar trebui sa te gandesti la sinucidere sau mai stiu eu ce alte tampenii. ai putina rabdare vei vedea ca vei gasi sprijin din partea altcuiva cat de curand.un alt suflet pe care sa-l iubesti si care sa te iubeasca va intra in viata ta! te pupic si succes in aceasta lupta cu uitarea este greuuu stiu.dar nu imposibil!

| Diabl0 a răspuns:

Sinucidete si scapi!

| andreea7689 a răspuns:

Pei te-ai gandit ca poate are un iubit si vrea sa uite ttrecutul chiar imi pare rau pentru tine stiu cum e sa nu ai pe nimeni langa tine cand ai nevoie dar capu sus nici prin cap sa nu-ti treaca sa -te sinugizi asa am patit eu m-am despartit de un baiat cu care am stat 2 ani si am spus sa ramnem prieteni a acceptat dar neam racit mult eram pierduta imi era dor de el doar la el ma gandeam pana intr-o zi cand am cunoscut un baiat si il iubesc ft mult [stau cu el acum]asa am trecut peste bafta!