| Blidaru2000 a întrebat:

Salut, am si eu o problema.
Ultimul contact sexual cu prietena mea a fost pe 2 mai, a fost cateva momente la început
neprotejat, ea are menstruatia cam intre 25-27 de zile, deci pe 2 mai contact sexual si pe 9 mai a avut menstruatia de 5 zile, totul normal ca de fiecare data. De atunci eu nu m-am mai vazut cu ea, având o relație la distanță, dar acum pe 6 luna asta trebuia sa vina, gen a doua menstruatie dupa contactul de pe 2 mai, dar inca nu a venit, are cam 5 zile intarziere, credeți ca e vorba de sarcina? Sau doar de o simpla intarziere? Ea a mai avut o data înainte sa facem noi doi ceva cam 20 de zile de întârziere, asta in noiembrie 2020, acum nu stim ce sa credem, sperăm sa nu fie sarcină, aveti idee ce sanse sunt sa ai menstruatie "peste" sarcina gen luna trecută?

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Din moment ce are o menstruatie neregulata, mie mi se pare ca doar ii intarzie. Menstruatie peste sarcina nu exista, ci sunt sangerari datoria implantarii. De ce nu face un test ca sa stati amandoi relaxati? Costa cativa lei. happy Stresul poate favoriza intarzierea menstruatiei.