| Lasoare a întrebat:

Am si eu o problemuta. Deci sunt cu o fata de cv timp, am 17 ani, ne iubim si ne intelegem. Problema este ca datorita lui taicaso care nu accepta ideea de a avea un prieten, ca trebuie sa invete, noi trebuie sa ne ascundem de el, si ne vedem doar la scoala, in pauze. Vb pe net nu prea putem oricand, doar seara vreo ora, la tel nu se poate cai controleaza telefonul, afara nu o lasa sa iasa decat cu un pretex bun si pe ala il verifica, e imposibil, am incercat noi sa facem cumva, imposibil! Doar la scaola ce a mai ramas. Bun, datorita chestiei astea eu in weekenduri ma simt tare aiurea, mi-e dor de ea tare, iar uneori nu stiu nici eu ce mai vreau, ce mai simt, desi mi-am demonstrat mie insami de multe ori ca o iubesc, si sunt convins de asta, dar totusi dc uneori am momente in care nu stiu ce mai vreau si ce mai simt, in special atunc cand nu putem vb? Credeti ca e normal? Iar de weekendul asta si pana acuma starea asta s-a cam lungit, pentru ca pana acuma nu dura mult, cateva minute, dupa imi reveneam stiind ca daca as renunta la ea mar durea mult, nu pot renunta la ea, cat o fi de grea relatia, chiar o iubesc! si totusi ces cu starile alea de confuzie in mine? Vreau o parere, dar nu rautacioase si la misto. Poate ma ajutati sa inteleg cei cu mine thinking sad sad

Răspuns Câştigător
| TheRealDaniel a răspuns:

Este normal sa ai asemenea stari din moment ce iti iubesti prietena si stii ca este greu ca nu o poti vedea, insa daca o iubesti asa de mult fii rabdator, nu cred ca se pune problema unei discutii cu tatal sau unul dintre parintii ei, nu vor accepta asa ceva, vor ca ea sa aiba un viitor. Poti astepta, mai cresteti un pic pana cand ve-ti fi independenti si veti putea trai singuri, dar pana atunci trebuie sa indurati conditiile grele care va pun iubirea la indoiala, ceea ce este bine din punct de vedere al relatie ca aveti ocazia sa vedeti cand de mult puteti duce pentru aceasta relatie. Bafta si rabdare.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este timpul sa cauti o fata pe care tatal ei o lasa sa mearga, si nu numai, la baieti.

| fuzzer a răspuns:

Vorbeste cu tatal ei, si spune-i ce simti pentru ea, haide, Romeo, arata-i ce-i ala romantism.

| AmaToaRea a răspuns:

Este normal sa te simti asa mai ales atunci cand nu poti vorbi cu ea ...cu asta demonstrezi ca iti pasa si iti este dor de ea.incercati sa vorbiti cu tatal e i pana la urma trebuie sa inteleaga ca voi va iubiti si sa va lase in pace