| sanea123456789101112 a întrebat:

Am un prieten care eram mai mult deatat inainte insa acum vcrea sa fimi doar prieteni fiindca cei de la scoala spuneau ca sunt prea mica pentru el insa e doar 2 ani diferenta intre noi.Cand nu ne vede nimeni este deschis si vorbim orice insa cand ma e cineva ma negkijeaza.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa astepti daca poti si daca merita, sa mai treaca cativa ani fiindca este o perioada de timp absolut necesara pentru a se realiza o minima maturizare, chiar si partiala, a pretenului tau. In acest moment el nu este pregatit psihic sa faca fata unei relatii de cuplu, din moment ce parerile prietenilor primeaza in raport cu sentementele sale. Sa cresti mare!

| mihai69 a răspuns:

Păi... nimic. Ai răbdare. Vorbește-i și explică-i că atitudinea lui te deranjează (dar nu spera prea mult să se schimbe).
Și dacă la un moment dat simți că te saturi - avertizează-l că... e ultimul avertisment. happy

| vocea a răspuns:

Incearca si vorbeste cu el, spune-i ce simti si vezi daca mai merge sa aveti o relatie de prietenie.

| tom190 a răspuns:

Ii este rusine de tine, dar ii place cum o faciwinking
Lasa-l si o sa vezi ca in genunchi va veni inapoi, iar daca nu inseamna ca te-ai inselat si te foloseste doar la sex

| tara6112 a răspuns:

Când sunteți singuri spune-i ce simti, ce gândești în legătură cu această problema...
Decat împreună puteţi rezolva problema.
Dar dacă o să continue să te jignească atunci nu merita atentia ta, și în plus cei doi ani diferență între voi nu îi permite să își bată joc de tine.
Succes!
Vorbiti, doar asa rezolvati