| Marvinmiau a întrebat:

Am un prieten care mi-a spus ca e atras de patratele si cand vede patratele are uneori erectie, el e cam grasut si vrea in viitor sa aiba si el ca sa "arate cool". Zicea ca nu e atras de baiat in sine ci doar de corpul musculos ca ar vrea si el la fel. Intrebarea mea este, daca se simte atras de patratelele baietilor sau de orice fel e gay sau are un fetish? Uneori spune si ca il atrag calitatile fizice ale baietilor, dar vrea sa impresioneze fete daca ar avea si el. E ceva normal sa vada idealul lui in altceva sau nu? Imi fac griji pentru el.

10 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Posibil sa fie bisexual. Sa ii placa si fetele si baietii happy E ok, nu e nimic in neregula cu el.

| Marvinmiau explică (pentru sofisis):

Mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Ți-e ti se pare ca nu e nimic in neregula cu el dacă are erecție la bărbați? Sau dacă e bisexual? Fii sinceră: sa ne imaginam ca ai avea parte de un "menaje a trois" tu cu 2 băieți, iar ei in loc sa se ocupe de tine, sa se ocupe unul de celălalt. Acum ce zici este sau nu ceva in neregula cu el?!?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu e nimic in neregula cu el. Tu ai impresia ca eu judec oamenii in functie de un menage a trois? laughing)) Fereasca...
Orientarea sexuala este o chestie cu care te nasti. O orientare diferita nu te face in neregula. Este normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nu e vorba ca judeci omul in funcție de un menage a trois. Ți-am dat o situație doar. Dar totuși dacă tu sau alți sunteți de acord cu cei ce au alte orientări sexuale, ai dreptate nu e nimic in neregula cu el. Și stand sa ma gândesc mai bine, unul de mai devreme și-a băut propriul lichid seminal. Deci nimic nu e in neregula cu ceea ce se întâmpla cu omenirea. Dacă Dumnezeu ne-a creat:bărbat + femeie și nu femeie + femeie sau invers. Eu una nu sunt de acord cu alte orientări decat cu cea hetero.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Este ca si cum ai spune "eu nu sunt de acord cu sindromul Down". Sau ca si cum ai spune eu nu sunt de acord cu negrii. Are fix aceeasi semnificatie. Orientarea sexuala se stabileste inca din stadiul embrionar. Homosexualii si bisexualii sunt asa datorita unor deviatii chimice care au loc la nivel embrionar in momentul conceperii. Deci nu este o alegere sau ceva ce se vindeca sau se depaseste. D'aia e ceva normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este gay, are ca un fel de boalã se numeste body dysmorphia

"But people who have body dysmorphic disorder (BDD) think about their real or perceived flaws for hours each day. They can't control their negative thoughts and don't believe people who tell them that they look fine. Their thoughts may cause severe emotional distress and interfere with their daily functioning. They may miss work or school, avoid social situations and isolate themselves, even from family and friends, because they fear others will notice their flaws."

Adicã nu se vede nici o datã perfect, mai pe intelesul tãu.

| Albinuța767 a răspuns:

E gay, imi pare rau de prietenul tău. Adică el spune că vrea să impresioneze fete, dar e atras de corpul băieților. Viața...

| Alealessia a răspuns:

Cred ca e gay