| Hellboy96 a întrebat:

Am vârsta de 15 ani și 9 luni și am o întrebare legată de organul meu genital.
Este o problema daca nu este decalotat (mă refer la faptul că acesta este in întregime acoperit de acea pieliță)?
Rog seriozitate,

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu l-ai decalotat pana acum, incearca si fa de acum incolo exercitii de decalotare.

| Xpressurself a răspuns:

Nu este nici o problema. Esti virgin si nu trebuie sa te ingrijorezi. Poti in schimb sa mergi la doctor daca consideri ca ca te deranjeaza in vreun fel, daca te doare sau te incomodeaza la modul serios. Daca nu este o problema, continua sa inveti la scoala si sa faci sport. Se va rupe treptat cand o sa gasesti o fata si o sa faci dragoste cu ea.

| MValentin a răspuns:

Se pare ca nimeni nu iti ofera un raspuns coerent si tot ce primesti sunt pur si simplu gunoaie.
Precum: nu este normal trebuie sa fie decalotat tot timpul! Ca,, ti se va rupe la contact sexual acea pielita,,
Uite: este normal ca preputul sa iti acopere,, capul,, deoarece are rol protectiv. Si la mine este la fel, si deja am întreținut relatii sexuale.
Problema este asa: încearcă sa iti decalotezi penisul daca nu merge si sau te doare ustura ar putea fi probleme precum fimoza

| epurasu a răspuns (pentru MValentin):

Si eu cred ca are fimoza!

| Numee a răspuns:

Cam este o problema, ai incercat macar sa tragi aceea piele in jos!
El trebuie sa fie decalotat pentru o viata sexuala normala
Daca nu ai incercat sa il decalotezi (belesti) poti sa incerci acum, du-te in baie foloseste scuipat pentru ubrifiere si usor trage pielea pana cand capul penisului e complet decalotat.
Dupa ce ai facut asta a sa vezi ca daca atingi cu mana capul penisului o sa simti o mica durere asta e deoarece acel loc nu a mai fost atins vreodata!
Daca vrei mai multe sfaturi si ai intrebari poti sa im scrii pe insta la @numee_666 sau in privat aici!
Sanatate

| MValentin a răspuns (pentru Numee):

Ce spui tu acolo e cam fara sens si neadevărat