| Georgemtb a întrebat:

Salut, am vazut acum cateva zile ca pot decalota (= a beli in termen popular) penisul greu, am observat ca la alti oameni cum ar fi artisti porno, decaooteaza penisul fara nicino problema... chestia cu ata, trebuie sa o rup sau... am inteles ca nu se rupe... doar se largeste, ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

În afară de „exerciții" zilnice, nimic. Și nici nu e nevoie de mai mult.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medicul de familie sau unul din parintii tai sa ceara la farmacie unguent special folosit pentru intinderea preputului (pielea care acopera glandul). Dupa cateva luni (2-3) pielea se va intinde si se va misca cu usurinta iar acea ata care se numeste fren se va intinde suficient de mult incat sa nu ai probleme cu decalotarea.Ca fapt divers majoritatea barbatilor raman cu frenul intact. Deci se rezolva cu un unguent pe care ilgasesti la farmacie.

| Emilian65 a răspuns:

Pana la primul contact sexual decalotarea penisului, la baieti, se face mai greu. Dupa primul act sexual acest fenomen se face mai usor, pentru ca se rupe asazisa "ata".

| minrest a răspuns:

Da-o incolo de ata ca n-are nici o treaba. E bine ca se decaloteaza corect. E fimoza, dar cea mai usoara forma. Poti sa mergi la doctor, sau sa vorbesti cu farmacista cum zice Corbul, sau sa o decalotezi seara de mai multe ori cum recomanda Mihai. Salut.

Răspuns utilizator avertizat
| Georgemtb explică:

Am facut exercitii zilnice iar acum imi pot decalota corect penisul.

| SilviuCuFuioru a răspuns:

Dacã îti rupi acea ata nu vei mai fi virgin, ai gtijã ce faci, sã nu faci ceva prostii.