| Kolors a întrebat:

Salut.Am visat ca faceam sex si am ejaculat (ma simteam exact ca in realitate,sentimentul ala, nu ma asteptam la asta ) iar cand m-am trezit aveam cateva picaturi(stropi) pe capul penisului.De ce? Ca nu m-am masturbat in somn

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Polutia nocturna se produce in perioada adolescentei si se pare ca s-ar datora unor vise erotice. Frecventa aparitiei ejacularilor nocturne (a orgasmelor nocturne) difera de la barbat la barbat si, la acelasi barbat, de la perioada la perioada. Este un fenomen cat se poate de normal, in cazul abstinentei, mai ales in perioada adolescentei care este un varf in ceea ce priveste activitatea hormonala si acumularea tensiunii sexuale, in lipsa unei descarcari, prin act sexual sau prin masturbare.Asa numitele "vise umede" vor dispare dupa ce iti vei incepe viata sexuala reala si va scadea presiunea sexuala cat si cea hormonala.

3 răspunsuri:
| LeZizu a răspuns:

Polutii nocturne

| WHITEUSS a răspuns:

Daca nu te masturbezi sperma este eliminata cand dormi deoarece este in plus.