| Chinezu12345 a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor. Am varsta de 19 ani si am o problema. Penisul meu in stare erecta masoara undeva la 14-16 centimetri de la baza si pana in varf in functie de cat de puternica este erectia. Intrebarea mea este, am un penis mic? Sau e o marime normala si ideala? Mie mi se pare ca este mic, poate din cauza ca il vad in fiecare zi. Va rog sa imi spuneti o parere. Si inca ceva, de ce ejaculez repede, care este cauza? Am o erectie rapida si o ejaculare la fel. Ce trebuie sa fac sa fie pe o perioada mai mare de timp? Penisul meu este de grosimea unei role de hartie igienica, putin loc mai ramane intre peretele rolei si penis. Totusi, este mic? Sau pot satisface orice fata cu el? Va rog sa ma ajutati indetaliat. Fara raspunsuri jignitoare si batjocoritoare ca sunt satul. Multumesc anticipat! Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca penisul tau este exact asa cum l-ai descris, in acel caz vei reusi sa satsfaci sexual minim 7-8 fete/femei din 10. Succes!

4 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Marimea medie a penisului in Romania este de 14 cm.
Cat de multe stii tu despre orgasmul femeilor? Poate ar trebui sa nu mai crezi tot ce vezi in filmele porno, sub 30% din femei se excita prin penetrare, aproape toate ajung la orgasm prin excitarea clitorisului, nu a vaginului.

In consecinta de ce iti trebuie un penis cat un carnat? Poti foarte simplu sa lingi sau freci cu degetele sau capul penisului clitorisul ca sa oferi un orgasm fetei.

Bonus: daca ai un penis mic analul este mai putin dureros in caz ca esti interesat de asta, insa daca ai spus ca o ai cat aia de la sulul de hartie, cam ar trebui sa iti iei gandul, poate doar sa mergi la curve.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este mic. Vei face fata oricarei fete pretentioasa sau nu.

| Raven a răspuns:

Fiecare femeie o are diferită, adâncimea unui vagin se situează undeva între 7.6–17.7 cm, mărindu-se cu aproape 4 cm în momentul excitației. În concluzie, există cerere și pentru un penis de 14-16 cm, nu trebuie să te stresezi.

| InteractiV a răspuns:

Marimea ideala pentru a satisface o femeie oscileaza de la 15 pana la 18 cm. Ce e in plus, e degeaba. Pentru varsta ta, e perfect normal, legat de ejaculare si toate cele, e perfect normal, daca nu ai avut contacte sexuale atat de multe. Pe parcurs, dupa ce vei capata experienta, te vei ruga sa scapi odata.