| GicuSexy a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor. Dau fundita la schimb big grin. Am o prietena de 3 ani, care intre timp mi-a devenit foarte, foarte buna prietena. De cand ne-am cunoscut am vorbit foart deschis amandoi, pana la un moment dat cand s-a suparat pe mine si nu a mai vorbit vreo cateva luni bune cu mine..doar ca, colegi de clasa, simpli amici. Dupa alte cateva luni bune m-a cautat ea, spunand ca vrea sa vorbeasca cu mine si iar ne-am inteles minunat. Vorbeam tot impul despre iubitul ei, care nu o lasa in pace si alte chestii. Dupa ce s-a despartit de el am vorbit si mai ok, mai deschis, deci vorbeam orice, mi-a spus ca ii sunt cel mai dragut prieten si om din viata ei. Acum are al iubit si mi se pare mie ca de cand e cu el, cu mine vorbeste mai sictirit, nu imi mai arata ca inainte ca ii pasa de prietenia noastra. Cred ca vrea sa scape de mine, asa am impresia. Numai pe fb sau sms cred asta, ca in timpul liber pare a fi mai ok. Ma chemat sa ies cu ea la plimbare, o data cand iubitul ei avea meci de fotbal si o data m-au chemat si am iesit toti 3. Tin sa cred ca nu are nimic cu mine, dar nu mai vorbeste ea la fel cu mine. Ce sa cred? Va reveni inapoi la mine ca inainte? As lasa-o in pace, sa nu o mai intreb de ce e suparata, ce a patit etc, dar dupa crede ca nu imi pasa de ea. Eu acum vorbesc cu ea, tot ea ma cauta, ca eu o las sa vad daca vrea sa vorbeasca cu mine, dar eu ma binedispun tot timpul si vreau sa vorbesc cu ea ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Ce sa fac sa nu se strice relatia asta de prietenie?

Răspuns Câştigător
| BeckhamRZM a răspuns:

O să-i treacă când o să se vadă singură, fără ajutorul nimănui. Când o să-i fută viața două în bot și v-a rămâne singură, atunci se va întoarce la tine și o să te implore să vorbiți iar ca în vremurile bune.; dd

9 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Eşti un muţunac de pluş fidel!
Trebuia să te aştepţi ca de la un anumit moment să nu te mai ia cu ea în geantă peste tot pe unde merge.

| neutrino a răspuns:

Nimeni nu te opreste sa vorbesti cu ea ca si pana acum. In schimb, atunci cand va fi din nou libera, caci va fi in curand, pune piciorul in prag si macar pup-o!

| GicuSexy explică (pentru neutrino):

Dar eu nu vreau sa fiu imrepuna cu ea laughing eu doar imi vreau prietena, relatia de prietenie inapoi big grin laughing)) faina ideea ta, dar nu

| GicuSexy explică (pentru neutrino):

Si ma opreste ea, ca degeaba vreau eu sa vb la fel cu ea daca ea nu vrea sad

| neutrino a răspuns (pentru GicuSexy):

Ea asteapta sa o inviti la un suc si sa o pupi, iar tu bati campii!

| GicuSexy explică (pentru neutrino):

Cum sa vrea asta? laughing) are iubit de 3 saptamani..si de aceea cred ca e vina lui ca se comporta ea asa cu mine laughing))

| LoveSleep a răspuns:

Pe primul loc va fi mereu prietenul ei, nu tu.
Oferă-i spațiul de care are nevoie, dacă vă înțelegeți bine nu înseamnă că trebuie să vorbiți în fiecare zi și să vă spuneți totul.
Calmează-te și nu te mai purta ca un gay.

| AdiNutuu a răspuns:

Esti prea Sexy si de aia nu mai vrea sa vorbeasca cu tine laughing)))))

| Trisanony a răspuns:

Poate ca vrea sa se schimbe sau e din cauza lui, poate a avut o anumita influenta aspura ei, sau poate pur si simplu ea simte ceva pentru tine, dar tu pentru ca nu simti la fel nu stii, ai intrebat-o vreo data asta?