| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o micuta problema
Ideea este ca m-am indragostit de o fata de la mine din clasa si nu stiu cum sa ii arat acest lucru.
De curand am incercat sa ma apropii de ea. sa vorbin.ba chair ne-am dat si o intalnire in weekend.
Dar ideea este ca fata in clasa cand ma dau pe langa ea rade... zambeste... face unele gesturi pe care nu le face cu alti colegi. dar nu trece mult timp si se schimba bruscsad
Cum ar fi de exemplu zilele aceastea am vb la scoala f mult am ras iar pe mess nu o vad deloc... nici la telefon nu imi raspunde
Am uitat sa va spun ca sunt clasa a 8-a
Ce credeti ar fi mai bine sa ma duc la ea si sa ii spun 'te iubesc' sau sa las lucrurile sa vina de la sine?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU O IUBESTI! asta nu e iubire! Stai linistit ca si-a dat singura seama ca o placi. Nu e greu. Poate nu e pregatita pentru o "relatie" cu tine, sau poate doar te simpatizeaza, si in cazul asta.lasa lucrurile sa decurga de la sine. Poate isi schimba sentimentele. Poate are alt prieten si nu vrea sa aflii tu.

| (0$t!n@ a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te informezi daca are prieten si daca nu are sigur si-a dat seama ca o placi te duci la ea dar sa fiti doar voi 2 si sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine si daca iti spune ca iti va da raspunsul dar sa se mai gandeasca llaso dar sa nu o presezi darbago in seama arata-i ca o iubesti ia-o usor nu cu forta...si daca nu reusesti cu ea mai sunt fete in lume nu te intrista!kisswinking