| Darkdayalex a întrebat:

Mie imi place foarte mult de o fata de la mine din clasa. Vorbim aproape in fiecare pauza (ea vine la mine, si cand vorbesc cu ea imi zambeste), si cand avem o ora comuna,(pentru ca sunt la o scoala privata si la fiecare materie ne-au despartit in 2 grupuri avansati si incepatori), mergem impreuna pana la sala respectiva. Ne asezam cum vrem, de obicei ea se aseaza langa mine sau eu langa ea. Trebuia sa ies cu ea in parc ieri, dar mi-a spus ca nu mai vine pentru ca, in tara in care sunt eu acum sunt alegeri, si o sa fie multi oameni pe strazi ( asa i-a spus mama ei, ca e un pic riscant). Oricum, mi-a spus ca o sa iesim weekend-ul urmator. Am cunoscut-o de 2 saptamani. Stiu ca e un pic cam repede. Vreau s-o invit si weekend-ul viitor, dar nu cumva e cam riscant? Credeti ca si ea ma place? Si ce pot sa fac ca sa-i arat ca o plac, la prima intalnire sau ar trebui sa ma intalnesc cu ea de mai multe ori si dupa sa-i spun? ( o s-o invit intr-un parc, acolo stiu un loc unde nu trec prea multi oameni...si nu as vrea pur si simplu sa-i spun...as vrea sa o iau de mana, sau sa imi pun mana in jurul ei). Alte modalitati sa-i arat ca o iubesc?

PS: Fata are 15 ani si e din Germania.

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Fi barbat, pune-ti inima in dinti si invit-o, chiar daca nu te place, macar ramai impacat cu tine.Din cate vad nu cred ca sunt motive sa te lase asa brusc dupa ce era asa de atasata de tine.Hai bafta, eu te astept aici, sa nu uiti sa vi sa imi spui cum a fost.

P.S: Multi ar vrea sa fie cu o germanca smug

| Darkdayalex explică (pentru Duucu):

Pai...Am aflat de pe Facebook* ca a intrat intr-o relatie ieri, cu un baiat care e din Germania. Eu rugasem o alta fata sa ma ajute, sa imi spuna daca ma place. Am vorbit cu ea azi (a doua fata) si i-am spus ca nu mai am nevoie de ajutorul ei. Mi-a spus ca ii pare rau si mi-a spus ca o sa gasesc pe altcineva si inainte sa plece (eram singuri pe hol) m-a mangaiat pe mana si mi-a zambit. Asta inseamna ceva? Offf fetele astea laughing

| Duucu a răspuns (pentru Darkdayalex):

E clar happy mai trebuie explicat? laughing, si da, fetele sunt niste fiinte greu de inteles...

3 răspunsuri:
| Vallerie a răspuns:

Nu fi fraier...Invit-o! Sigur ca te place!