| SebiE30 a întrebat:

Au vreun efect tratamentele pentru întârzierea ejaculării? Gen pastile sau creme? Daca da, ce recomandati?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimea actelor sexual intretinute la un moment dat, este in raport direct proportional atat cu valoarea/nivelul experientei sexuale dobandite si insusite in decursul timpului si in plus este influentata de asemenea in foarte mare masura, determinant de numarul actelor sexuale si frecventa cu care sunt intretinute. Odata cu trecerea anilor si daca vei si avea si o partenera de sex stabila, cu care sa intretii contacte sexuale foarte dese si cat mai multe, vei dobandi experienta sexuala necesara ca sa fii in stare sa-ti controlezi, coordonezi si sa retii ejacularea dupa vointa si dorinta ta pana in momentul in care partenera de sex va fi pe deplin satisfacuta. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da. Anestezice ca lidocaina aplicate pe penis, exista si prezervative cu anestezice sau antidepresive, care întârzie ejacularea. Astea sunt soluțiile.

| răspundtot a răspuns:

Desigur, au efectul de a stimula celulele canceroase având o absorţie directă în cazul cremelor. Nu uita, sexul depinde de creier. Pentru început niște exerciții de respirație te va conduce la starea aia în care să ai control asupra corpului tău