| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, am o dilema foarte mare, de ceva vreme (aprox un an) nu am mai facut sex si urmeaza sa se intample curand, recomandati-mi niste pastile de intarzierea ejacularii va rog, care sa si functioneze

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In realitate, ejaculare ''rapida'' se produce de obicei imediat dupa ce in organismul baietilor lipsiti de experienta sexuala s-a instalat excitatia extrema numita ''surescitare'' indiferent de natura factorului care l-a provocat. Ejacularea precoce cea de natura fiziologica este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starii de abstinenta prelungita si in cazul baietilor adolescenti, din cauza neinceperii vietii sexuale si implicit a lipsei de... experienta sexuale. Se apreciaza/considera ca ejacularea rapida dispare total si definitiv, NUMAI in cazul in care trece un anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale, insa si in acest caz DOAR in urma unei activitati sexuale constante, cat mai des practicate si activitatea sexuala sa fie intretinuta cu una si aceeasi persoana. Se apreciaza ca este o conditie obligatorie si necesara pentru a obtine experienta sexuala necesara incat tanarul sa reuseasca sa-si coordoneze, controleze si sa retina ejacularea pe perioada de timp dorita. Daca se procedeaza asa, in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza si devene una normala. In prezent nu exista pe piata/in comert niciun medicament sau produs/preparat cu efect eficient in tratarea acestei afectiuni care conform studiilor efectuate se pare ca pe plan mondial afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, unica reprezenta tratamentul adecvat fiindca chiar si numai prezenta si existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Spre dezamagirea ta trebuie sa afli adevarul gol golut adica cel ''adevarat'' si anume ca cercetarea medicala si farmaceutica NU a reusit pana in prezent sa produca un astfel de medicament.
De obicei in cazul primelor contacte sexuale din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul ejacularii rapide in multe situatii penisul poate/va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza posibilitatea montarii un prezervatv nou (pe penisul spalat sau foarte bine sters de sperma) si inceperea imediata a unui nou act sexual. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai mult de 5-6 minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara baiatul nu reuseste sa-si satisfaca partenera, nu trebuie sa apara demoralizarea, deoarece trebuie sa incerce si a 3-a oara si tot prin sex, sau sa-i faca un oral, o degetica pentru a nu lasa fata nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita, sex normal, sex oral, degetica, la final si femeia trebuie sa fie in mod obligatoriu satisfacuta si ea pentru a nu ramane, asa cum se spune "lasata cu ochii-n soare".
Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care baiatul nu poate s-o satisfaca prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum dorim cu totii pana obtinem experienta sexuala necesara. Atat fata cat si baiatul au datoria sa fie alaturi mereu, pentru a se sustine moral, incuraja si felicita, chiar si in cazul in care nu au fost satisfacuti sau pe deplin multumiti de prestatia uneori stangace sau de-a dreptul dezastruoasa a unuia, altuia sau a amandurora. Cu timpul totul se va normaliza in mod cert si sigur si fara a folosi vreun medicament. Succes!

| LPCTSTR a răspuns:

Eu sincer n-am auzit de asa ceva si nici nu le-as vedea vreo utilitate pentru care s-ar comercializa.
Evitand biologia, voi spune doar ca mai bine nu iei asa ceva daca chiar exista.
Parca era un "truc": te masturbai cu 4-5 ore inainte de sexul propriu-zis si cica ai sa rezosti relativ mai mult.