| kitzulea a întrebat:

avem deacm cu prietenul meu 1 an si 3 luni, totul a fost minunat pina acum.Era permanent iubitor permanent mesaje, permanent avea grija ca sa ne vedem si chiar daca ii spuneam ca nu pot ma ruga sa incerc.Acum insa totul s-a schimbat.mesaje foarte putine, poate 2 pe zi, pe net cind vorbim el e mereu ocupat, am vorbit cu dinsu de mii si mii de ori, odata chiar am ajuns la o decizie ca deacum nu are rost sa fim impreuna ca el e rece cu mine si din aceasta cauza nu sunt sigura ca simte ceea ce simtea cindva. El spune ca totul e bine si ca doar eu fac panica, ca de fapt dragostea a ttrecut in deprindere sad ce sa cred? si ce sa fac ca sa fie cum era inainte pentru ca am incercat totulsad

Răspuns Câştigător
| bodysun a răspuns:

Nu ii ajunge timpul, trebuie sa il intelegi, se trezeste merge la universitate, invata si doarme, (se intuneca devreme ) si este fortat pana la limite. Incearca sa astepti cateva luni eu stiu.pana cand o sa fie iar ziua mai mare... si poate atunci va avea timp.

5 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Nu vreau sa ma gandesc la ce mai rau pentru voi si ca doar dupa 1 an si ceva sa se fi instalat rutina.Trebuie sa vezi din ce moment anume s-a schimbat si daca s-a intamplat brusc, sau in timp.Incearca sa vezi daca nu este altcineva in viata lui, sau cel putin daca simpatizeaza pe altcineva. Ceva il framanta, doar acest lucru il putea face sa se schimbe radical.Trebuie neaparat sa ai o discutie cu el cat se poate de serioasa si sa descoperi ce anume l-a facut sa isi schimbe comportametul. Daca vei decoperi ca este o alt afata la mijloc (ceea ce nu iti doresc), trebuie sa te gandesti foarte bine si sa te intrebi daca te-a iubit cu adevarat.Succes!

| Angel_8399 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie.si fii pregatita s-ar putea sa se rupa totulhappy ai grija ca daca ai pus suflet in relatie o sa suferihappy!

| Ea12345 a răspuns:

Poate s a plictisit.Sau are pe altcineva.Se intampla, incearca sa faceti ceva nou.Iesit noapte in oras undeva, distrati va, pregateste i o noapte romantica.
Asta daca v ati inceput viata sexuala impreuna. Daca nu, iar tu esti virgina, atunci asta e motivul. Vrea ceva cu tine, si l ai refuzat de prea multe ori.

| bodysun a răspuns:

Totusi a trecut un an de zile de relatie... cum a zis si asiguratorul a intervenit rutina, eu iti recomand sa incercati ceva ce nu a-ti incercat pana acum, sa gasesti subiecte noi de discutie, sau poate ca el pur si simplu s-a plictisit de relatia asta si vrea sa fie un timp singur (mi se intampla si mie uneori) sau e ocupat cu scoala, are probleme in familie ...etc

| kitzulea explică (pentru bodysun):

Intr-adevar s-a transferat la universitate la o zi, adica merge in fiecare zi la universitate + are 6 restante 4 care le-a dat...dar de ce nu imi poate oferi si mie putina atentie?

| bodysun a răspuns (pentru kitzulea):

Nu ii ajunge timpul, trebuie sa il intelegi, se trezeste merge la universitate, invata si doarme, (se intuneca devreme ) si este fortat pana la limite. Incearca sa astepti cateva luni eu stiu.pana cand o sa fie iar ziua mai mare... si poate atunci va avea timp.