| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a intelege poveste cititi aici:
http://www.tpu.ro/......rbit-pe_3/

Deci aseara am vorbit cu ea din nou.Am vorbit un pic, dar numai asa ca inainte. Dupa un timp am ajuns sa ne certam si mi-a zis ca azi am enervat-o.Eu i-am zis ca daca o enervez atunci nu ii mai trimit mesaje deloc si a spus ca la scoala ca am facut-o nu stiu cum si s-a simtit prost.Am facut-o proasta de la o faza mai ciudata pe care a facut-o, dar am spus de odata cu prietena ei cea mai buna care este si a mea.Da si inainte de a vorbi ne faceam asa si atunci nu se supara.
Si dupa aia mi-am cerut scuze si m-a iertat si la scoala nu a mai fost asa rece ca ieri.
Deci daca alta data nu se simtea prost cand o faceam asa aiurea si acum se simte, inseamna ca ar simti ceva pentru mine.Right?
Pe prietena ei nu s-a suparat, deci...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E geloasa => (ca la matematica) TE PLACE!
Spune-i ca ai placut-o pe tipa respectiva,dar acum sentimentele s-au schimbat si chiar simti ceva pentru ea.
Asta o va linisti si probabil,isi va reveni.Dar,daca ti-a dat de inteles pana acum ca te place,actioneaza! Invit-o la o plimbarica,la un suc,in parc, la o terasa. Apropie-te de ea incetut si nu o mai jigni. Daca tin mortis sa faci un comentariu, nu-i spune 'proasta', ci 'prostuta'. Suna mai dragalas, nu?
laughing
Actioneaza pana nu-i prea tarziu.

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru anonim_4396):

Astazi nu a prea avut chef de mine, adica sa vorbeasca prin mesaje.Dar i-am zis prietenei ei cele mai bune(care este si a mea) sa ii zica ca o vazut cum vorbim si sa o intrebe daca ma placa, ca sa nu pic de fraierlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asteapta sa vezi ce raspuns ii da, dar nu te poti baza pe asta. Poate sa o minta fain frumos, pentru a ascunde ceea ce simte.
Cel mai bine e sa ii arati ca o placi si ca-ti doresti o eventuala relatie cu ea.
Numai bine!